Архів новин по рубриці ‘Проєкт FloodUZH’

Результати картування ризиків затоплення в рамках проєкту FloodUZH розглянуто на засіданні міжвідомчої робочої групи

У березні у Києві відбулося планове щоквартальне засідання міжвідомчої робочої групи із запровадження планів управління ризиками затоплення на окремих територіях у межах районів басейнів річок. У засіданні взяли участь члени міжвідомчої робочої групи, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державного агентства з водних ресурсів, Українського гідрометеорологічного інституту, Державна служба України з питань геодезії, картографії та… Читати повністю »

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

_____01.03.2023_р._________ (дата офіційного опублікування в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на Довкілля автоматично генерується програмними засобами ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, не зазначається об’єктом господарювання) ____202322810409__________ (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності (автоматично генерується програмними засобами ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, для паперової версії зазначається… Читати повністю »

У рамках проєкту FloodUZH розпочато проєктування регулюючої гідротехнічної споруди на р.Уж в місті Ужгород

Наслідки зміни клімату сьогодні відчутні у всіх куточках світу, а особливо у містах, де переважають штучні поверхні (асфальт, бетон) над природними (водойми, газони). Як наслідок міста перенагріваються, спостерігається забруднення та зменшення вологості повітря. Як свідчать спостереження науковців, внаслідок зміни клімату спостерігаються певні тенденції: періоди маловоддя збільшуються, в той же час збільшується частота і амплітуда паводків…. Читати повністю »

Сучасний підхід до управління ризиками затоплення в рамках проєкту FloodUZH

Басейн річки Уж охоплює територію України та Словаччини, утворюючи транскордонний водозбір площею 2750 км². Загальна довжина річки в Україні і Словаччині 133 км, а в межах України – 107 км і площа басейну в Україні – 1970 км². Характерним режимом басейну р.Уж і одночасно проблемою для спільного басейну є часті паводки, які трапляються в будь-який… Читати повністю »

Словацький партнер проєкту FloodUzh провів семінар для стейкхолдерів

10 листопада у м.Міхаловце відбувся семінар у рамках спільного українсько-словацького проєкту HUSKROUA/1702/0005 «Спільні заходи із запобігання стихійним лихам у транскордонному басейні р. Уж (FloodUZH)» Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Партнер проєкту Словацьке водогосподарське управління і управління водного господарства басейну р.Бодрог організували проведення семінару з метою представлення та обговорення досягнутих результатів діяльності проєкту зі стейкхолдерами в… Читати повністю »

Технічна рада БУВР Тиси затвердила Техніко-економічне обґрунтування влаштування регулюючої споруди на р.Уж

У середу, 19 жовтня, відбулося засідання технічної ради БУВР Тиси, на якому розглядалися матеріали, напрацьовані в рамках впровадження проєкту FloodUZH «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р.Уж» № 1702/8.1/0005 Програми ЕКС ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. На засіданні були присутні члени Технічної Ради БУВР Тиси, начальники міжрайонних управлінь водного господарства, партнери проєкту,  представники підрядної… Читати повністю »

На Ужі планують збудувати динамічну греблю

В обласному центрі Закарпаття планують встановити регулювальну гідроспоруду на річці Уж. Вперше проєкт представили на загал ще минулого року. Детальніше про плани будівництва греблі, – дивіться у сюжеті.   Джерело інформації: 21 Ужгород

АНОНС! Проєкт FloodUZH – прес-конференція щодо ТЕО будівництва регулюючої споруди на р.Уж в м.Ужгород

У середу, 19 жовтня 2022 року, о 15 годині, у конференц-залі БУВР Тиси відбудеться прес-конференція з представлення комплексу заходів з обводнення річки Уж та протипаводкового захисту м. Ужгород в рамках розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) «Будівництво регулюючої споруди на р.Уж, у м.Ужгород (район Боздоського парку) Закарпатської області». Ці проєктні роботи  виконуються в  рамках реалізації проєкту FloodUZH… Читати повністю »

Експерти провели навчальний тренінг з ГІС для фахівців МУВГ

Минулого тижня, 4 жовтня, експерти українсько-словацького проєкту «Спільні заходи із запобігання стихійним лихам у транскордонному басейні р. Уж (FloodUZH)» провели он-лайн тренінг для працівників міжрайонних управлінь водного господарства.  Мета навчального тренінгу – ознайомити працівників МУВГ з можливостями геоінформаційних систем (ГІС) та досвідом створення геоінформаційної системи для забезпечення потреб проєкту FloodUZH. Менеджер проєкту Марина Скраль розповіла… Читати повністю »

Чутки хибні – проєктні роботи з влаштування регулюючої споруди на р.Уж в м.Ужгород не передбачають будівництво малої ГЕС!

БУВР Тиси на офіційному сайті, сайті проєкту  https://flooduzh.buvrtysa.gov.ua/ та під час публічних заходів неодноразово інформувало громадськість про проведення стадії проєктних робіт щодо будівництва регулюючої споруди на р.Уж в м.Ужгород (район Боздоського парку) з метою обводнення р. Уж та території парку в період маловоддя, які здійснюються в рамках впровадження українсько-словацького проєкту «Спільні заходи з попередження природних… Читати повністю »