Співробітництво з питань водного господарства на прикордонних водах

НАПРЯМКИ РОБОТИ

  • протипаводковий захист населення та прикордонних територій
  • гідрометеорологічне спостереження ситуації на прикордонній території
  • здійснення моніторингу та оцінка якості води
  • проведення гідрологічних та гідрометеорологічних спостережень на прикордонних водах

Закарпатська область знаходиться на заході України, займаючи південно-західні схили Карпат, а також північно-східну частину Середньодунайської низовини. Закарпаття є своєрідним краєм, оскільки одночасно межує з чотирма країнами Європейського Союзу: на північному заході – з Польщею, на заході – зі Словаччиною, на південному заході – з Угорщиною, а на півдні – з Румунією. У результаті свого унікального географічного розташування Закарпатська область є своєрідним вікном країни у Європу, де на її території успішно розвивається міжнародне співробітництво в багатьох галузях, зокрема і в галузі водного господарства.

Річки Закарпатської області в географічному плані належать до басейну однієї з найбільших приток Дунаю – річки Тиса, яка вважається прикордонним водотоком і є основною водною артерією області. Із загальної площі басейну р. Тиса (156,4 тис. км2) на долю України (Закарпатська область) припадає 12,7 тис. км2 або 8,1 відсотка, на долю Румунії – 46 відсотків, Угорщини – 29,6 відсотка, Словаччини – 9,9 відсотка, Сербії – 6,4 відсотка. Стік, що формується на території України, становить 25,6 відсотка, Румунії – 50,9 відсотка, Словаччини – 13,4 відсотка.

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса здійснює заходи в галузі водного господарства на прикордонних водах з Угорщиною і Румунією в межах басейну р. Тиса, а зі Словаччиною – в межах басейнів р. Уж і р. Латориця.

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса, яке реалізує державну політику у сфері використання, збереження та відтворення водних ресурсів, співпрацює із сусідніми з Україною державами – Угорщиною, Румунією та Словаччиною – в рамках двосторонніх Міжурядових Угод з питань водного господарства на прикордонних водах.