Архів новин по рубриці ‘Загальне’

Коментування вимкнено 61 перегляд

Маловідоме високогірне озеро Апшинець

Озеро Апшинець – красиве високогірне озеро льодовикового походження, що лежить на приголомшливо красивих схилах карпатського хребта Свидовець у Рахівському районі. Озеро є одним з найвідоміших карових озер. Висота, на якій лежить Апшинець, 1490 метрів над рівнем моря. Озеро не надто велике, довжина його всього лише 126 метрів, ширина трохи більше сотні метрів, має круглу форму… Читати повністю »

Коментування вимкнено 71 перегляд

Виконання заходів Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Тиса у Закарпатській області у 2019 році

Проблема захисту населення, господарських об’єктів і сільськогосподарських угідь від затоплення паводковими водами річки Тиса та її проток, поліпшення екологічного стану сільськогосподарських угідь і населених пунктів – була і залишається найбільш гострою для Закарпатської області. Основну частину території області займають гори та передгір’я Карпат. З цими особливостями пов’язаний водний режим річок під час паводків. Значні похили… Читати повністю »

Коментування вимкнено 81 перегляд

Водогосподарники області вшанували День Соборності України

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. А для нашого краю – це ще й 73-тя річниця утворення Закарпатської області в складі України. Щороку в цей день… Читати повністю »

Коментування вимкнено 87 переглядів

Водоспад Драгобратський або ж водоспад Свидовець

Минулого тижня ми обіцяли розповісти Вам окремо про водоспад Драгобратський. Водоспа́д Драгобра́тський інколи називають ще водоспад Свидовець (одноіменна назва гірського масиву) або  ж водоспад Герешска від назви гори або ж озера Герешаска. Водоспад Драгобратський один з каскадних водоспадів в Українських Карпатах. Розташований  водоспад у Рахівському районі Закарпатської області, на захід від селища Ясіня, неподалік від… Читати повністю »

Коментування вимкнено 37 переглядів

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 15 січня 2019 року

За період з 08 по 15 січня 2020 року по області відбулась зміна  холодної з морозами та незначним снігом, мокрим снігом та дощем з ожеледицею на помірно теплу туманну. На річках відбувались незначні коливання рівнів води, льодових явища (забереги та шуго хід) слабшали та поступово зникали. Гідрологічна ситуація контрольована, рівні води у межах русел річок…. Читати повністю »

Коментування вимкнено 101 перегляд

В Карпатських горах заховалося непеpевешене озеpо під назвою Герешаска

На висоті 1577 метрів над рівнем моря, під скелистою стіною гори Догяска розташоване досить широке й близьке до форми прямокутника високогірне карпатське озеро – Герешаска. Площа водного дзеркала озера більше як 1,2 га. Середня довжина водотоку  до 125 метрів і шириною близько 110 м. Максимальна глибина складає 1,22 метри, дно озера досить мілке, заростає осикою… Читати повністю »

Коментування вимкнено 162 перегляди

Невідомі Карпати – водоспад Юнтур!

Водоспад Юнтур є одним з найбільш важкодоступних водоспадів на Закарпатті.. Знаходиться він на висоті 1040 м над рівнем моря, на відстані практично 12 кілометрів від села Тур’я Поляна, що на Перечинщині. Водоспад відкритий туристами тільки в 70-ті роки минулого століття. Водоспад отримав дивну назву «Юнтур», що означає «Юний турист». Водоспад  висотою до 8 метрів заввишки,… Читати повністю »

Коментування вимкнено 268 переглядів

Звіт про використання води за формою 2-ТП (водгосп), термін подання, не пізніше 1 лютого 2020 р.

Форма звітності № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води» скачати Порядок ведення державного обліку водокористування читати Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 № 78 читати При здачі звіту водокористувачу необхідно надати копії таких документів: –         дозволу на спеціальне водокористування –         ГДС (у разі здійснення водовідведення у поверхневі водні об’єкти) –          протоколи… Читати повністю »

Коментування вимкнено 71 перегляд

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 25 грудня 2019 року

За період з 18 по 25 грудня 2019 року по області утримувалася помірно тепла погода. На початку тижня спостерігалася без опадів, у другій половині тижня дощі 5-19 мм, місцями до 24 мм; що в горах перейшов у мокрий сніг та сніг. На річках незначне зниження рівнів води за рахунок дощів, з 22.12 перейшло у поступове… Читати повністю »