Новини

40 переглядів

Закарпатські водники поїдуть збирати сміття, яке нанесла Тиса з України, в Угорщину

25 лютого, під головуванням в.о. голови ОДА Олексія Гетманенка відбулося засідання з питань роботи Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса та проблемних питань, що потребують першочергового вирішення. У засіданні взяли участь начальник Басейнового управління Олег Кисіль, директор департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак, фахівці галузі. Зазначалося, що Закарпаття – єдина область в Україні, чиї… Читати повністю »

19 переглядів

ТАЄМНИЦЯ НАЗВИ КРИВАВОГО ОЗЕРА В КАРПАТАХ

Є в Карпатах озера популярні, є не дуже популярні, а є майже невідомі. До таких ось невідомим відноситься озеро Криваве під Мармароським хребтом (1600 м. н. у.м.). Туристи здебільшого навіть не впевнені, чи так воно називається, і проходять повз по хребту замість того, щоб підійти до Кривавого озера ближче. А дарма, цікавий ж водойму, хоч і з… Читати повністю »

126 переглядів

На прикладі Антарктиди ужгородські школярі дізналися, як кліматичні зміни можуть вплинути на водні ресурси

В рамках конкурсу Міністерства освіти та науки України «Запроси полярника до себе -2» та відзначення Всесвітнього дня води, з метою привернення уваги до проблем пов’язаних з водним ресурсами та змінами клімату, за підтримки Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси (БУВР Тиси) та Закарпатського гідрометеорологічного центру, 21 лютого 2020 року школярі ЗОШ №5 міста Ужгород відвідали лекцію… Читати повністю »

135 переглядів

Від Тиси до Антарктиди: в Ужгороді говорили про забруднення планети (ФОТО)

Пластик — спільна проблема для Тиси, Чорного моря та Антарктиди, засмічення яких сягнуло глобальних масштабів. Свідчення цього — сміттєва пляма у Тихому океані, яка унеможливлює життя морських жителів Скупчення пластика виявили у північній частині Тихого океану ще у 1980-х роках. Пляма щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що втричі більша… Читати повністю »

38 переглядів

22 березня Всесвітній день води

Держводагентство вже запланувало низку заходів та має на меті приєднатися до світової інформаційної кампанії, яку координує UN-Water. Ми вже вкотре виступили із ініціативою перед українськими водоканалами та запропонували їм долучитися до Всесвітньої ініціативи для сприяння інформуванню населення про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання. Чому водоканали? Усе просто – майже кожен… Читати повністю »

143 перегляди

Виноградівське МУВГ оновило форму для працівників та малу механізаціію

Для покращення та більшої продуктивності виконання доглядових робіт, Виноградівським міжрайонним управлінням водного господарства, були закуплені дві компактні бензопили марки PRO-CRAFT K300S і передані для роботи на Батарській та Сальвінській дільницях. Як показує практика, сьогодні виконання доглядових робіт у водному господарстві майже неможливе без використання сучасної експлуатаційної техніки. Закуплені бензопили  мають невелику вагу, що дає можливість… Читати повністю »

53 перегляди

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні водники краю разом з усією Україною взяли участь у загальнонаціональних заходах із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. В Ужгороді біля пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність України,  керівництво краю, очільники установ і організацій, військовослужбовці, правоохоронці, представники духовенства та громадськості встановили палаючі лампадки у пам’ять про Героїв Небесної… Читати повністю »

311 перегляд

Люди схаменіться! Що Ви робите? Береги річки Тересва перетворили в смітник!

Скляні та пластикові пляшки, особливо від горілчаних напоїв, жерстяні банки, будівельні матеріали, використані підгузки та навіть одяг – все це можна знайти на берегах річок по всьому Тячівському району. Яскравим прикладом суцільного варварства та дикості є береги річки Тересва. Практично по всій її довжині, прибережна захисна смуга річки рясно «засіяна» побутовими відходами. Зі слів очевидців,… Читати повністю »

68 переглядів

Проблема стічних вод на Закарпатті: як усунути забруднення водойм

Водні ресурси Закарпаття потерпають від забруднення. Щороку стан річок, озер та підземних ґрунтових вод погіршується. За останні 50 років суттєво змінився склад стічних вод. Від органічно забрудненої вода стала хімічно забрудненою. Про проблему розповідають журналісти сайту “Першого”. Хімічне забруднення води відбувається внаслідок надходження у водойми зі стічними водами різних шкідливих домішок неорганічного (кислоти, луги, мінеральні… Читати повністю »

74 перегляди

Протипаводкова ситуація на Іршавщині – контрольована

Моніторити ситуацію до і під час підняття рівня води у річках басейну р. Боржава на території Іршавського району. Саме таке завдання було поставлено перед начальником Іршавської експлуатаційної дільниці Василем Турянином керівником Берегівського міжрайонного управління водного господарства Петром Скралем минулого тижня під час спільного об’їзду об’єктів, розташованих у найбільш імовірних місцях підтоплення при надзвичайних ситуаціях. Так,… Читати повністю »