Новини

97 переглядів

Чому річка Латориця з кожним роком стає бруднішою і чи існує вихід з безвиході?

“Коли вода розмовляє, ми всі повинні слухати”. Закарпатські річки, колись символи природної краси та родючості, тепер перетворилися на свідків екологічного хаосу. Час, коли весняні повені відносять тонни сміття від українських берегів до кордонів Словаччини чи Угорщини, став не лише проблемою природи, але й соціокультурним феноменом, що вимагає негайного розв’язання. Латориця — річка, яка має значення… Читати повністю »

56 переглядів

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 28 лютого 2024 року

На початку тижня по області утримувалась хмарна погода, спостерігались опади у вигляді дощу, в горах подекуди з мокрим снігом та снігом, на високогір’ї – мокрого снігу та снігу, 1-9 мм, місцями 10-15 мм, найбільш інтенсивні в західній та центральній частинах області 23-24 лютого – 12-22  мм, наприкінці тижня – хмарна з проясненнями та малохмарна, тепла,… Читати повністю »

557 переглядів

Проведення публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн річки Тиса) 2025-2030 рр.

27 лютого 2024 року відбувся захід з публічного обговорення проєкту плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн річки Тиса). Захід відбувся в м. Ужгород у Кризовому центрі Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса у форматі засідання. У заході взяли участь представники влади, водогосподарських організацій області, члени Басейнової ради річки Тиса, представники територіальних громад, основні водокористувачі басейну… Читати повністю »

77 переглядів

Михайло Янчук оглянув гідротехнічні споруди Закарпаття

Голова Держводагентства Михайло Янчук оглянув реконструйовану лівобережну водозахисну дамбу річки Тиса довжиною 9,5 км, яка знаходиться  між селами Гетиня та Теково. Завершення будівельних робіт дало змогу відновити лінію протипаводкового захисту на ділянці Вилок – Королево по усій довжині (32 км), і таким чином забезпечити захист населення та територій від шкідливої дії вод з обох сторін… Читати повністю »

71 переглядів

Голова Держводагентства Михайло Янчук відвідав з робочою поїздкою Закарпаття

У межах робочої поїздки на Закарпаття Голова Держводагентства Михайло Янчук провів огляд водогосподарських об’єктів Тячівського міжрайонного управління водного господарства (Рахівський та Тячівський райони). Огляд розпочався з місця злиття Чорної та Білої Тиси у м. Рахів, де бере свій початок найбільша річка Закарпаття – Тиса. Було оглянуто гідротехнічні водозахисні споруди, які зазнали значного пошкодження після проходження… Читати повністю »

75 переглядів

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 21 лютого 2024 року

На початку тижня по області утримувалась мінлива хмарність та малохмарна погода, без істотних опадів, наприкінці тижня – хмарна погода, спостерігались опади у вигляді дощу, в горах – мокрого снігу, на високогір’ї – мокрого снігу та снігу, 1-9 мм, локально до 16 мм. На річках області відбувались зниження рівнів води. На р. Латориця біля м. Чоп… Читати повністю »

120 переглядів

Має довжину майже тисячу кілометрів: таємниці назви та легенди найбільшої річки Закарпаття

На Закарпатті бере початок одна з найбільших приток Дунаю — річка Тиса. Вона має давню історію, її описували в віршах, малювали на полотнах та оспівували в піснях. Велична Тиса Найбільша річка Закарпаття – Тиса має довжину майже тисячу кілометрів (966) та протікає через цілих п’ять країн: Україну (Закарпатська область), Румунію, Словаччину, Угорщину і Сербію та впадає у Дунай…. Читати повністю »

169 переглядів

АНОНС! Відбудеться розширене засідання Басейнової ради річка Тиса

27 лютого 2024 року відбудеться розширене засідання Басейнової ради річка Тиса   Порядок денний: Громадське обговорення проєкту плану управління річковим басейном Дунаю (в частині суббасейну річки Тиса).   Місце та час проведення заходу: м. Ужгород, Слов’янська набережна, 5 Басейнове управління водних ресурсів Початок о 10:00 год. 27 лютого 2024 року   Контактні особи: секретар Басейнової… Читати повністю »

54 переглядів

Аналітичний огляд якісного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Тиса за січень 2024 року

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні річки Тиса. У січні програма державного моніторингу вод виконана на 100%. Інформація про результати досліджень та якісний стан поверхневих вод суббасейну річки Тиса наведена у інфографіці. Лабораторія моніторингу вод БУВР Тиси

147 переглядів

Відновлення водозахисного валу у с.Великі Ком’яти

При проходженні паводку 09-11 лютого 2024 року та при піднятті рівнів паводкових вод до критичних відміток (відомчий водпост с.В.Ком’яти з позначкою в 3,50 м) на р.Боржава відбулось руйнування лівостороннього водозахисного валу, що призвело до затоплення присадибних ділянок, підсобних приміщень та декількох дворогосподарств. В ніч на 11 лютого 2024 року (близько 200 к.ч. ночі – час… Читати повністю »