Новини

660 переглядів

До уваги водокористувачів!

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в межах повноважень та компетенції інформує всіх суб’єктів господарювання (водокористувачів) у Закарпатській області, що відповідно до статті 25 Водного кодексу України, «Порядку ведення державного обліку водокористування», затвердженого наказом Мінприроди від 16.03.2015 №78 (зі змінами і доповненнями згідно наказу Міндовкілля від 18.12.2020 №375), водокористувачі зобов’язані звітувати за формою № 2ТП-водгосп… Читати повністю »

51 переглядів

Розпочато будівництво Центру з протипаводкового захисту в с.Тисобикень

Інфраструктурна частина проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур» SAFETISZA складається з двох важливих елементів протипаводкового захисту на території спільної Батарської меліоративної системи: реконструкції захисної дамби р.Тиса на ділянці с.Теково – с.Гетеня довжиною 9,56 км та створення сучасного місцевого Центру з протипаводкового… Читати повністю »

30 переглядів

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 01 лютого 2023 року

Протягом тижня по області утримувалась переважно хмарна погода, наприкінці тижня – хмарна з проясненнями, спостерігались опади у вигляді мокрого снігу та снігу, 1-9 мм. На більшості річок відбувались зниження рівнів води, наприкінці тижня у верхів’ях річок сходу області спостерігались льодові явища. На р. Латориця – м.Чоп утримувалась вода на заплаві. Гідрологічна ситуація контрольована. Лабораторія моніторингу… Читати повністю »

49 переглядів

Сучасний підхід до управління ризиками затоплення в рамках проєкту FloodUZH

Басейн річки Уж охоплює територію України та Словаччини, утворюючи транскордонний водозбір площею 2750 км². Загальна довжина річки в Україні і Словаччині 133 км, а в межах України – 107 км і площа басейну в Україні – 1970 км². Характерним режимом басейну р.Уж і одночасно проблемою для спільного басейну є часті паводки, які трапляються в будь-який… Читати повністю »

72 переглядів

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 25 січня 2023 року

Протягом першої половини тижня по області утримувалась хмарна погода, спостерігались опади у вигляді дощу, в горах з мокрим снігом та снігом, 5-30 мм, місцями до 35 мм, в басейні р. Тересва до 49 мм. Протягом другої половини тижня по області утримувалась мінлива хмарність без істотних опадів. Унаслідок інтенсивних опадів на річках області сформувалася (18-19.01) середня… Читати повністю »

63 переглядів

Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10:00 23 січня 2023 року

Гідрометеорологічна ситуація. Минулої доби по області спостерігалась хмарна з проясненнями погода, місцями пройшли невеликі опади. На річках продовжувались зниження рівнів води, на р. Тиса – м. Чоп вранці сформувався максимальний рівень в межах корінних берегів. Протягом доби по області очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. На річках продовжаться зниження рівнів води, на р. Латориця –… Читати повністю »

67 переглядів

Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10:00 22 січня 2023 року

р.Латориця м.Чоп Гідрометеорологічна ситуація. Минулої доби по області спостерігалась хмарна погода, місцями вдень пройшли незначні опади. На більшості річок продовжувались зниження рівнів води. На р. Боржава – с. В.Ремети зниження рівнів повільне, утримується вода на заплаві. На р. Тиса та р. Латориця, в районі м. Чоп продовжувалось поступове підвищення рівнів води, вночі на р. Латориця… Читати повністю »

84 переглядів

Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10:00 21 січня 2023 року

Гідрометеорологічна ситуація. Минулої доби по області спостерігалась хмарна погода, пройшли опади 5-18 мм: дощі, в горах місцями мокрий сніг та сніг, на високогір’ї –  сильний сніг. На більшості річок продовжувались зниження рівнів води. На р. Боржава – с. В.Ремети сформувався максимальний рівень 604 см над нулем поста, утримується вода на заплаві. На р. Тисі –… Читати повністю »

82 переглядів

Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 17:00 20 січня 2023 року

1. Гідрометеорологічна ситуація. Вдень по області місцями пройшли незначні опади, в горах місцями з мокрим снігом, на високогір’ї сніг. Станом на 12 год.: – на більшості річок області продовжується зниження рівнів води; – на р. Тиса – смт Вилок починає формуватися максимальний рівень, на р. Боржава – с. В.Ремети закінчується формування максимального рівня; – на… Читати повністю »

97 переглядів

Проходження паводу та вимірювання витрат води на р.Уж в межах м.Ужгород

Вимірювання проводилося  сучасним акустичним доплеровським вимірювачем швидкості течії (ADCP) з супутнім обладнанням. Цей прилад  застосовується для моніторингу швидкості течії та витрат води на річках Закарпаття. Згідно даних станції АВС”Ужгород”, паводкова хвиля досягнула третьої ступені протипаводкового захисту. Вимірювання витрат води проводилось при  максимальних рівнях. Середня виміряна витрата води у р.Уж в межах м.Ужгород склала  595 м3/с при… Читати повністю »

121 переглядів

Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10:00 20 січня 2023 року

1. Гідрометеорологічна ситуація Минулої доби по області вдень випали помірні та значні дощі 5-24 мм, місцями сильні 26-35 мм, вночі випали переважно слабкі дощі до 3 мм, місцями помірні 4-14 мм, на високогір’ї крайнього сходу значний мокрий сніг до 16 мм. Протягом доби в верхів’ях річок відмічалися відновлення підвищень рівнів води на 0.1-0.8 м, в… Читати повністю »