Архів новин по рубриці ‘Огляд преси’

Проведено комісійне обстеження гідротехнічної споруди

Працівниками Державної екологічної інспекції у  Закарпатській області спільно з представниками Великодобронської сільської територіальної громади, Ужгородської районної державної адміністрації, Ужгородського міжрайонного управління водного господарства  проведено комісійне обстеження гідротехнічної споруди – дамби р. Латориця, яка розташована між селами Мала Добронь та Тисаагтелек, на території Великодобронської сільської ради. В ході обстеження ділянки лівобережної дамби  виявлені зсуви загальною довжиною… Читати повністю »

Українсько-словацький форум регіонального розвитку в Ужгороді

Серед актуальних тем – розвиток транскордонного співробітництва, будівництво транспортних коридорів й розбудови кордону, перспективи створення українсько-словацького Європейського об’єднання територіального співробітництва (ЄОТС). Також на порядку денному обговорення транскордонних стратегічних проєктів національного та регіонального значення, зокрема відкриття нових пунктів пропуску, покращення мобільності й розвиток веломаршрутів, приклади успішної транскордонної співпраці. Привітали учасників форуму віцепрем’єр-міністр Словацької Республіки Петер Кмец,… Читати повністю »

Чому річка Латориця з кожним роком стає бруднішою і чи існує вихід з безвиході?

“Коли вода розмовляє, ми всі повинні слухати”. Закарпатські річки, колись символи природної краси та родючості, тепер перетворилися на свідків екологічного хаосу. Час, коли весняні повені відносять тонни сміття від українських берегів до кордонів Словаччини чи Угорщини, став не лише проблемою природи, але й соціокультурним феноменом, що вимагає негайного розв’язання. Латориця — річка, яка має значення… Читати повністю »

Михайло Янчук оглянув гідротехнічні споруди Закарпаття

Голова Держводагентства Михайло Янчук оглянув реконструйовану лівобережну водозахисну дамбу річки Тиса довжиною 9,5 км, яка знаходиться  між селами Гетиня та Теково. Завершення будівельних робіт дало змогу відновити лінію протипаводкового захисту на ділянці Вилок – Королево по усій довжині (32 км), і таким чином забезпечити захист населення та територій від шкідливої дії вод з обох сторін… Читати повністю »

Голова Держводагентства Михайло Янчук відвідав з робочою поїздкою Закарпаття

У межах робочої поїздки на Закарпаття Голова Держводагентства Михайло Янчук провів огляд водогосподарських об’єктів Тячівського міжрайонного управління водного господарства (Рахівський та Тячівський райони). Огляд розпочався з місця злиття Чорної та Білої Тиси у м. Рахів, де бере свій початок найбільша річка Закарпаття – Тиса. Було оглянуто гідротехнічні водозахисні споруди, які зазнали значного пошкодження після проходження… Читати повністю »

Має довжину майже тисячу кілометрів: таємниці назви та легенди найбільшої річки Закарпаття

На Закарпатті бере початок одна з найбільших приток Дунаю — річка Тиса. Вона має давню історію, її описували в віршах, малювали на полотнах та оспівували в піснях. Велична Тиса Найбільша річка Закарпаття – Тиса має довжину майже тисячу кілометрів (966) та протікає через цілих п’ять країн: Україну (Закарпатська область), Румунію, Словаччину, Угорщину і Сербію та впадає у Дунай…. Читати повністю »

На брифінгу в ОВА розповіли про наслідки негоди на території Закарпаття

Понаднормові опади й танення снігу від початку цього року спричинили на Закарпатті не один паводок. На брифінгу в ОВА розповіли про наслідки негоди, яка завдала мільйонних збитків. Пошкоджень зазнали понад 2 км дамб і 6 км берегоукріплень у селах Теребля, Тересва, Крива та інших. Про це повідомив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль. За… Читати повністю »

Через потепління, рясні дощі та танення снігу в горах на Закарпатті зростає рівень води в річках

На річках Закарпатської області та на водогосподарських системах на початку року сформувався паводок. Паводкова хвиля 2,5 — 2,6 метри по річці Тиса підходить до міста Виноградів і заходить у міждамбовий простір. Про це Суспільному розповів начальник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль За словами Олега Кисіля, ніяких негативних наслідків від паводкової хвилі не… Читати повністю »

Вода на Закарпатті пішла на спад, ситуація стабілізується

Впродовж вихідних через сильні зливи та наступне підняття рівнів води у річках Закарпатської області відбулося підтоплення дворогосподарств та сільгоспугідь в кількох районах області. Також фіксувалося переливання води на автошляхи. Як повідомив Varosh керівник Закарпатського БУВР Тиси Олег Кисіль, станом на зараз ситуація стабілізується, відбувається добігання паводкової хвилі в нижніх течіях річок Боржава, Латориця, Тиса. За… Читати повністю »

На агрономічному відділенні проведено практичне заняття з дисципліни “Гідрологія з основами гідрогеології” в Мукачівському міжрайонному управлінні водного господарства (Мукачівське МУВГ)

Студенти  агрономічного відділення  спеціальності 101Екологія групи ЕКО-31 під час практичного заняття з дисципліни Гідрологія з основами гідрогеології, що проводила викладачка Олеся Орбан, відвідали Мукачівське міжрайонне управління водного господарства (Мукачівське МУВГ). Основною метою проведення даного заняття було узагальнення та систематизація теоретичного матеріалу по темі Екологічне оцінювання природних умов басейну ріки. Інженер-гідротехнік Мукачівського МУВГ – Запотоцький Андрій Михайлович чітко та послідовно розповів про роботу… Читати повністю »