Архів новин по рубриці ‘Огляд преси’

Коментування вимкнено 71 перегляд

Погоджено розробку техніко-економічного обґрунтування проєкту FloodUZH

Басейновому управлінню водних ресурсів річки Тиса сьогодні на засіданні виконкому Ужгородської міськради погодили розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проєкту будівництва регулюючої споруди на річці Уж в Ужгороді біля Боздоського парку. Відповідно до рішення, розроблене ТЕО необхідно буде погодити з департаментом міського господарства, управлінням містобудування та архітектури, департаментом культури Закарпатської ОДА та подати його на розгляд міської… Читати повністю »

Коментування вимкнено 128 переглядів

«Велике прибирання» Тиси: на Закарпаття завітав міністр екології України Роман Абрамовський. Фото, відео

Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала вже глобальних масштабів. Тому щорічно восени у світі відзначається Міжнародний день чистих берегів. Відтак у ці дні, мільйони людей по всьому світу долучаються до прибирання планети. Аби на власному прикладі продемонструвати, що глобальні проблеми можна вирішувати локально – кожен на своєму місці.  Цьогоріч, ситуація із засміченістю… Читати повністю »

Коментування вимкнено 136 переглядів

На Виноградівщині влаштують “Велике прибирання” берегів Тиси

У треті вихідні вересня мільйони волонтерів по всьому світу долучаються до глобального прибирання планети, щоб своїми діями не лише зменшити кількість сміття, але й показати приклад іншим. Історично, в цю дату відзначався Міжнародний день чистих берегів. Тому Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України вирішило відродити традицію та розпочати «Велике прибирання» берегів річок. Цьогоріч, ситуація… Читати повністю »

Коментування вимкнено 78 переглядів

В Ужгородській міській раді сьогодні відбулася робоча зустріч щодо реалізації проєкту FloodUZH

В Ужгородській міській раді сьогодні відбулася робоча зустріч щодо реалізації проєкту FloodUZH – «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж». Міський голова Богдан Андріїв, начальник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, керівник проєкту Олег Кисіль, головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський, технічний експерт проєкту, попередній керівник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса… Читати повністю »

Коментування вимкнено 137 переглядів

Україні паводків не уникнути, але збитки можна зменшити – Михайло Хорєв

Заступник міністра захисту довкілля розповів, як можна ефективно боротися з підтопленнями. Інтерв’ю із заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів про якість води, відновлення річок та запобігання водним катастрофам. Частина I. Хорєв Михайло Юрійович. 37 років, випускник географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність – гідрологія та гідрохімія). До призначення заступником Міністра працював першим… Читати повністю »

Коментування вимкнено 100 переглядів

На свердловинах мінеральних джерел у Закарпатті встановлять електронні лічильники

Про це повідомили в пресслужбі ОДА. На численні звернення з приводу порушення використання у сфері видобування та використання «рідкого золота Закарпаття» — мінеральних вод, за дорученням голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексія Петрова, була проведена робоча нарада під головуванням заступника голови ОДА Віталія Цвігуна із представниками надрокористувачів щодо використання мінеральних вод на території області. Обговорювали… Читати повністю »

Коментування вимкнено 137 переглядів

У Довгому на Іршавщині вже більше двадцяти років діє автоматизована гідрометеорологічна станція

Ми часто заглядаємо у смартфон, дивимося, якою буде погода сьогодні, завтра, на тиждень… І мало задумуємося над тим, хто сповіщає нам інформацію про це. Виявляється, у Довгому вже більше двадцяти років діє автоматизована гідрометеорологічна станція, яка постійно моніторить температуру повітря, заміряє кількість опадів і швидкість руху вітру і води в Боржаві та в режимі онлайн передає… Читати повністю »

Коментування вимкнено 133 перегляди

110 кубометрів сміття витягнули з річки Боржава на Закарпатті

Закарпатські рятувальники від 30 липня продовжують розчищати сміттєвий затор на річці Боржава. За допомогою спецтехніки і човнів рятувальники витягують з русла річки повалені дерева і побутові відходи, які приніс червневий паводок. З річки Боржава біля села Нижні Ремети рятувальники витягнули 110 кубометрів сміття. Наразі на річці внаслідок паводків утворилось 13 стихійних сміттєзвалищ.  Джерело інформації: uzhgorod.net.ua… Читати повністю »

Коментування вимкнено 216 переглядів

Володимир Чіпак: влада знала про паводок за півтора дні

Екскерівник БУВРа річки Тиса Володимир Чіпак розповів, чому останній паводок був не таким страшним, як попередні, скільки треба грошей, щоб добудувати дамби та інші протипаводкові споруди і чому за 20 років Україна так і не спромоглася їх звести? Як переконує Володимир Чіпак, останній паводок був прогнозований. І БУВР та гідрометцентр попереджали про це владу за… Читати повністю »

Коментування вимкнено 125 переглядів

Похід у Карпати: Де шукати озеро грішників з його красою і моторошними байками

Відвідати мальовниче високогірне озеро Несамовите в Карпатах, овіяне переказами і легендами, мріє кожен мандрівник, кожен любитель містичного, кожен бажаючий полоскотати собі нерви Гуцули вважають, що в озері Несамовитому у Карпатах збираються душі грішників, які позбавили життя себе чи когось іншого. Водойма на схилах гори Туркул Ще одне “морське око” (після озера Синевир), ще одне із… Читати повністю »