Архів новин по рубриці ‘Огляд преси’

Коментування вимкнено 62 перегляди

Розвивайся та пізнавай нове про водойми України

У цьому вам допоможе справжній «Помічник» водника – геопортал «Водні ресурси України», який вже активно працює понад 2 роки, як ІТ-система. Насправді, це перший реєстр водних об’єктів України у електронному вигляді. Бо донедавна в Україні не існувало єдиного підходу щодо обліку кількості водних об’єктів та відповідного їх реєстру. Інформаційні довідники публікували різні дані щодо кількості… Читати повністю »

Коментування вимкнено 137 переглядів

Українські та угорські активісти очищали Тису від сміття (відео)

Угорські активісти прибирають заплави Тиси двічі на рік (навесні та влітку), а колег із Закарпаття запросили вперше. Акція – для привернення уваги населення до проблеми засмічення річок.    Джерело інформації: 21 Канал

Коментування вимкнено 99 переглядів

Безпечна Тиса, або як спільно запобігти ризикам у транскордонному басейні (журнал “Водне господарство”)

Довідка. Проєкт HUSKROUA/1701/LIP/003 впроваджується в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Більше про проєкт: https://safetisza.buvrtysa.gov.ua/ Більше про Програму: https://huskroua-cbc.eu/,  https://www.facebook.com/huskroua.cbc. Джерело інформації: Журнал “Водне господарство” №1-2 (152-153) 2020

Коментування вимкнено 265 переглядів

Закарпатські водники поїдуть збирати сміття, яке нанесла Тиса з України, в Угорщину

25 лютого, під головуванням в.о. голови ОДА Олексія Гетманенка відбулося засідання з питань роботи Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса та проблемних питань, що потребують першочергового вирішення. У засіданні взяли участь начальник Басейнового управління Олег Кисіль, директор департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак, фахівці галузі. Зазначалося, що Закарпаття – єдина область в Україні, чиї… Читати повністю »

Коментування вимкнено 94 перегляди

ТАЄМНИЦЯ НАЗВИ КРИВАВОГО ОЗЕРА В КАРПАТАХ

Є в Карпатах озера популярні, є не дуже популярні, а є майже невідомі. До таких ось невідомим відноситься озеро Криваве під Мармароським хребтом (1600 м. н. у.м.). Туристи здебільшого навіть не впевнені, чи так воно називається, і проходять повз по хребту замість того, щоб підійти до Кривавого озера ближче. А дарма, цікавий ж водойму, хоч і з… Читати повністю »

Коментування вимкнено 108 переглядів

Проблема стічних вод на Закарпатті: як усунути забруднення водойм

Водні ресурси Закарпаття потерпають від забруднення. Щороку стан річок, озер та підземних ґрунтових вод погіршується. За останні 50 років суттєво змінився склад стічних вод. Від органічно забрудненої вода стала хімічно забрудненою. Про проблему розповідають журналісти сайту “Першого”. Хімічне забруднення води відбувається внаслідок надходження у водойми зі стічними водами різних шкідливих домішок неорганічного (кислоти, луги, мінеральні… Читати повністю »

Коментування вимкнено 104 перегляди

Протипаводкова ситуація на Іршавщині – контрольована

Моніторити ситуацію до і під час підняття рівня води у річках басейну р. Боржава на території Іршавського району. Саме таке завдання було поставлено перед начальником Іршавської експлуатаційної дільниці Василем Турянином керівником Берегівського міжрайонного управління водного господарства Петром Скралем минулого тижня під час спільного об’їзду об’єктів, розташованих у найбільш імовірних місцях підтоплення при надзвичайних ситуаціях. Так,… Читати повністю »

Коментування вимкнено 81 перегляд

ПЛАТНИКИ ЗАКАРПАТТЯ НА ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ СПЛАТИЛИ ПОНАД 166 ТИС. ГРН ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ

Важливо! У січні 2020 року суб’єкти господарювання Закарпатської області перерахували до бюджету екологічного податку на суму понад 166,5 тис. грн, у тому числі до державного бюджету – 83,3 тис. грн, а до місцевих бюджетів – 83,2 тис. грн. Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС у Закарпатській області. Найбільші надходження з екологічного податку до державного… Читати повністю »