Архів новин по рубриці ‘Огляд преси’

Коментування вимкнено 70 переглядів

«Необхідне фінансування на дороги, протипаводкові заходи та інше», – закарпатські нардепи звернулись до Прем’єра Гончарука

Народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк звернулись до Прем’єра Олексія Гончарука. У колективному зверненні йдеться про те, що для Закарпатської області вкрай потрібне фінансування на реалізацію «Програми розвитку українських Карпат», побудову залізничної колії для сполучення зі Словаччиною та іншими країнами Євросоюзу, направлення коштів на протипаводкову програму «Тиса» та… Читати повністю »

Коментування вимкнено 58 переглядів

WWF Україна закликає народних депутатів законодавчо захистити українські річки

Всесвітній фонд природи WWF Україна звернувся до народних депутатів з проханням підтримати проект закону, яким вводиться в українське законодавство поняття “особливо цінної ділянки річки” аби захистити їх та зберегти природнє і культурне різноманіття, пов’язане з такими ділянками.  Всесвітній фонд природи визначає «особливо цінні ділянки річок» як частини річок, що мають вільну течію, перебувають у відмінному… Читати повністю »

Коментування вимкнено 55 переглядів

Про превентивні заходи для пропуску водопілля в умовах зміни клімату

Зміни клімату відчутні у всіх сферах життєдіяльності та природних екосистем. І українські річки не є виключенням. Активний льодостав, в умовах плюсових температур, останнім часом на річках не спостерігається. Але, враховуючи, що погодні явища стають все більш і більш екстремальними та непередбачуваними, до водопілля потрібно готуватися завчасно. Відповідно водники обстежують та приводять у готовність для пропуску… Читати повністю »

Коментування вимкнено 53 перегляди

2020 рік: СТАРТУЄМО

Ми визначили головні пріоритети на рік і вже розпочинаємо активну роботу. Продовжимо активне впровадження моніторингу вод за європейськими стандартами. А саме, у 2020 році: Лабораторія моніторингу вод Дністровського БУВР більше ніж у два рази збільшить кількість вимірювань показників якості вод (з 51 до 104 масивів поверхневих вод); Лабораторія моніторингу вод МОЗМ дніпровських водосховищ почне проводити… Читати повністю »

Коментування вимкнено 144 перегляди

Угорці виявили важкі метали у намулі з каналу Верке на Закарпатті

Фахівці угорського підприємства KEXPORT Nonprofit Kft ще навесні 2019 року долучилися до досліджень на Закарпатті. Зокрема вони стали переможцем гранту, що фінансує Міністерство закордонних справ Угорщини. Метою досліджень стало вивчення можливостей застосування намулу, що утворився на дні каналу, для потреб сільського господарства. Або для створення рекультиваційного шару для сміттєзвалища на території Закарпаття. До дослідження підключилися й… Читати повністю »

Коментування вимкнено 85 переглядів

На Берегівщині жителі села Вари прибрали русло Боржави. Зібрали понад півтисячі кілограмів пластику та скла (ВІДЕО)

Жителі села Вара на Берегівщині прибирали русло річки Боржава від сміття. 237 кілограмів пластику та 300 кілограмів скляних пляшок.  Джерело інформації: Телеканал Sirius

Коментування вимкнено 138 переглядів

Розчистку русел Закарпатських річок буде впорядковано

10 грудня, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко провів нараду щодо виконання робіт з розчищення русел річок області. Участь у нараді також взяли народні депутати України Роберт Горват та Владіслав Поляк, перший заступник голови ОДА Олексій Гетманенко, прокурор області Володимир Гаврилюк, депутат облради Мирослав Білецький, в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Шпонтак, представники БУВР… Читати повністю »

Коментування вимкнено 145 переглядів

Засідання Басейнової ради р. Тиса (відео)

У Виноградові цими днями пройшло засідання басейнової ради р. Тиси. Учасники зібрання обговорили шляхи зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур, а також ряд інших питань.    Джерело інформації: Телекомпанія М-студіо

Коментування вимкнено 177 переглядів

Паводки на Закарпатті: шляхи вирішення проблеми (відео)

❓Як реконструкція дамби вплине на протипаводкову ситуацію в Україні та Угорщині? ❓Які місця в області також потребують протипаводкової діяльності? 🖇Про це і не тільки,  прямий ефір з начальником басейнового управління водних ресурсів р. Тиса Олегом Кисілем.  Джерело інформації: UA: Закарпаття

Коментування вимкнено 143 перегляди

У Боржавському можуть збудувати дамбу

   Таких висновків дійшли в ході спільного робочого візиту в.о. голови Виноградівської райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук, керівника БУВР Тиси Олега Кисіля та фахівців БУВР Тиси. В ході візиту, який був ініційований в.о. голови райдержадміністрації, присутні оглянули ділянку вже існуючого захисного земляного валу на річці Боржава та обговорили можливості розроблення проектно-кошторисної документації для будівництва дамби та захисту… Читати повністю »