Експлуатаційна діяльність
Одним із основних завдань Басейнового управління водних ресурсів р. Тиса є реалізація державної політики у сфері розвитку водного господарства, експлуатації водних об’єктів, гідротехнічних споруд, державних меліоративних систем.
Експлуатаційна діяльність басейнового управління спрямована на:
– організацію експлуатації міжгосподарських об’єктів меліоративних систем та водогосподарських споруд в цілях забезпечення пропуску паводків та умов для отримання врожаїв сільськогосподарських культур на меліорованих землях
– забезпечення нагляду за станом меліорованих земель, технічне вдосконалення меліоративних систем та водогосподарських споруд, підвищення технічного рівня їх експлуатації, впровадження досягнень науки, техніки та передового досвіду
– надання землекористувачам технічної допомоги в питаннях експлуатації внутрішньогосподарської меліоративної мережі та гідротехнічних споруд на ній
– забезпечення складання поточних і перспективних планів ремонту, реконструкції і покращення меліоративних міжгосподарських та водогосподарських об’єктів. Розроблення заходів і планів ремонтно-експлуатаційних робіт по підготовці систем до вегетаційного періоду.
Виходячи з вищенаведених завдань, БУВР Тиси щороку забезпечує виконання завдань наказу Держводагентства України «Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу», а також заходи і основні показники з підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період та підготовці меліоративних систем до вегетаційного періоду.
Крім того, наша область межує з чотирма країнами Євросоюзу, в тому числі з трьома має водні кордони, на яких розміщені водогосподарські споруди, тому діяльність з утримання і експлуатації меліоративних систем та робота підрозділів в цьому напрямку мають особливе значення.
На території діяльності БУВР Тиси міжрайонними управліннями водного господарства експлуатуються меліоративні осушувальні системи загальною площею 183,7 тис.га, каналізовані русла, канали довжиною 1339 км. Найбільші осушувальні системи Закарпатської області – Берегівська, Латорицька, Батарська, Сальвінська та осушувальна система «Чорний Мочар». На системах побудовано 674 гідротехнічну споруду – шлюзи-регулятори, донні водовипуски, переїзди, мости, інші споруди. Саме ця цілісна інженерна інфраструктура міжгосподарської мережі забезпечує відведення паводкових і надлишкових вод та регулювання водного режиму.
Міжрайонними управліннями водного господарства здійснюється поточний ремонт на міжгосподарській мережі, ремонтно-доглядові роботи та систематично проводяться заходи з підготовки об’єктів до пропуску повеней та роботи в осінньо-зимовий період. Багато споруд меліоративних систем, мережі транспортувальних і водоскидних каналів були побудовані наприкінці XIX – на початку XX століття, через те питання реконструкції меліоративних мереж є дуже актуальним.
БУВР Тиси в рамках виконання державних програм і реалізації міжнародних проектів послідовно проводить заходи з реконструкції меліоративних систем.