Архів 2020

Коментування вимкнено 30 переглядів

У м.Мукачево розпочато розчистку прибережно захисних смуг р.Латориця від чагарникової рослинності та дерев.

З метою своєчасного захисту населених пунктів, водогосподарських об’єктів, сільськогосподарських  угідь від шкідливої дії вод під час пропуску можливого льодоходу, повені та паводків у 2020 році, Мукачівське міжрайонне управління водного господарства (Мукачівське МУВГ) звернулося в міську раду для вжиття заходів з розчистки русла річки Латориця та прибережних захисних смуг (ПЗС) від чагарникової рослинності та дерев в… Читати повністю »

Коментування вимкнено 60 переглядів

Маловідоме високогірне озеро Апшинець

Озеро Апшинець – красиве високогірне озеро льодовикового походження, що лежить на приголомшливо красивих схилах карпатського хребта Свидовець у Рахівському районі. Озеро є одним з найвідоміших карових озер. Висота, на якій лежить Апшинець, 1490 метрів над рівнем моря. Озеро не надто велике, довжина його всього лише 126 метрів, ширина трохи більше сотні метрів, має круглу форму… Читати повністю »

Коментування вимкнено 71 перегляд

Виконання заходів Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Тиса у Закарпатській області у 2019 році

Проблема захисту населення, господарських об’єктів і сільськогосподарських угідь від затоплення паводковими водами річки Тиса та її проток, поліпшення екологічного стану сільськогосподарських угідь і населених пунктів – була і залишається найбільш гострою для Закарпатської області. Основну частину території області займають гори та передгір’я Карпат. З цими особливостями пов’язаний водний режим річок під час паводків. Значні похили… Читати повністю »

Коментування вимкнено 81 перегляд

Водогосподарники області вшанували День Соборності України

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. А для нашого краю – це ще й 73-тя річниця утворення Закарпатської області в складі України. Щороку в цей день… Читати повністю »

Коментування вимкнено 60 переглядів

Представники Берегівського МУВГ прийняли участь у засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Берегівській РДА

17 січня 2020 р. працівники Берегівського міжрайонного управління водного господарства (Берегівського МУВГ) прийняли участь у засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Берегівської РДА. Основним питанням засідання комісії було очищення каналу Верке та недопущення  до екологічної кризи  в Берегівському районі. Представники Берегівського МУВГ, відзначили, що сьогоднішній незадовільний санітарний стан каналу Верке, зумовлений в… Читати повністю »

Коментування вимкнено 74 перегляди

У басейні р.Тур’я проводяться топогеодезичні вимірювання русла річки і заплави

У рамках впровадження проєкту «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж» (FloodUZH) Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 фахівці відділу комплексного проєктування «ЗАКАРПАТТЯВОДПРОЕКТ» БУВР Тиси восени минулого року розпочали інженерно-вишукувальні роботи вздовж річки Тур’я, яка є притокою річки Уж, на території Перечинського та Великоберезнянського районів Закарпатської області. Роботи розпочалися… Читати повністю »

Коментування вимкнено 86 переглядів

Водоспад Драгобратський або ж водоспад Свидовець

Минулого тижня ми обіцяли розповісти Вам окремо про водоспад Драгобратський. Водоспа́д Драгобра́тський інколи називають ще водоспад Свидовець (одноіменна назва гірського масиву) або  ж водоспад Герешска від назви гори або ж озера Герешаска. Водоспад Драгобратський один з каскадних водоспадів в Українських Карпатах. Розташований  водоспад у Рахівському районі Закарпатської області, на захід від селища Ясіня, неподалік від… Читати повністю »

Коментування вимкнено 70 переглядів

«Необхідне фінансування на дороги, протипаводкові заходи та інше», – закарпатські нардепи звернулись до Прем’єра Гончарука

Народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк звернулись до Прем’єра Олексія Гончарука. У колективному зверненні йдеться про те, що для Закарпатської області вкрай потрібне фінансування на реалізацію «Програми розвитку українських Карпат», побудову залізничної колії для сполучення зі Словаччиною та іншими країнами Євросоюзу, направлення коштів на протипаводкову програму «Тиса» та… Читати повністю »

Коментування вимкнено 37 переглядів

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 15 січня 2019 року

За період з 08 по 15 січня 2020 року по області відбулась зміна  холодної з морозами та незначним снігом, мокрим снігом та дощем з ожеледицею на помірно теплу туманну. На річках відбувались незначні коливання рівнів води, льодових явища (забереги та шуго хід) слабшали та поступово зникали. Гідрологічна ситуація контрольована, рівні води у межах русел річок…. Читати повністю »

Коментування вимкнено 58 переглядів

WWF Україна закликає народних депутатів законодавчо захистити українські річки

Всесвітній фонд природи WWF Україна звернувся до народних депутатів з проханням підтримати проект закону, яким вводиться в українське законодавство поняття “особливо цінної ділянки річки” аби захистити їх та зберегти природнє і культурне різноманіття, пов’язане з такими ділянками.  Всесвітній фонд природи визначає «особливо цінні ділянки річок» як частини річок, що мають вільну течію, перебувають у відмінному… Читати повністю »