Угорські водогосподарники: співпраця з українськими колегами є найбільш тісною і продуктивною

Участь у заході взяли фахівці водогосподарської галузі на чолі з Головою  Держводагентства Іриною Овчаренко.

Під час навчального туру було відвідано водогосподарські організації Угорщини, що відповідають за впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, а саме Головне державне управління водного господарства Угорщини, Верхньо-Тисайську, Середньо-Тисайську Дирекції водного господарства та проектно-дослідний інститут ТОВ «Viziterv Environ».

Учасникам делегації було представлено досвід впровадження Паводкової та Водної Рамкової Директив Європейського Союзу, гармонізацію Планів управління річковими басейнами та Планів управління ризиками затоплення.

Угорськими водогосподарниками було ознайомлено українських колег з сучасним станом водного господарства Угорщини, організаційною структурою, розробкою Національних Планів управління річковими басейнами та ризиками затоплення, їх гармонізацією.

Сучасні геоінформаційні технології відіграють важливу роль у впровадженні інтегрованого управління водними ресурсами, що було продемонстровано на прикладі геопорталу водних ресурсів Угорщини.

У рамках оглядової програми було відвідано польдер Берег, супутні ГТС, насосні станції та склади аварійних запасів у с. Тисасалька, систему водного господарства озера Тиса, рибохід у с. Кішкьоре, польдер Самош-Красна та Регіональну лабораторію моніторингу якості води водних об’єктів.

Зустрічі супроводжувались активними питаннями та дискусіями учасників туру.

Угорськими колегами було наголошено на важливості українсько-угорського співробітництва, оскільки саме з Україною вони мають найбільш тісну тривалу співпрацю щодо управління водними ресурсами.

Поділитись: