Основним завданням центру є:

  1. надання інформаційно-консультативних та дорадчих послуг у впровадженні передового досвіду в галузі водного господарства та меліорації земель міжрайонним управлінням, сільгоспвиробникам, громадянам та юридичним особам;
  2. надавати інформаційні та консультативні рекомендації з питань експлуатації та ефективного використання меліорованих земель та налагодження у землевласників поливу сільськогосподарських культур.

Створено інформаційно-дорадчі кутки у міжрайонних управліннях та в окремих райдержадмінітраціях

Центр підтримує зв’язки з міжрайонними управліннями водного господарства та управліннями агропромислового розвитку обласної та районних державних адміністрацій, сільгоспвиробниками, дорадчим центром по сільському господарству «ТЕРРА ДЕЇ» м.Берегово та науковими установами, зокрема із Закарпатським інститутом агропромислового виробництва УААН.

Для користування – спеціалістам управлінь водного та сільського господарства, сільгоспвиробникам, власникам землі та іншим землекористувачам, підготовлені рекомендації:

  1. по сільськогосподарському використанню прируслових заплавних земель;
  2. поліпшення еродованих та ерозійно-небезпечних земель;
  3. по глибокому розпушенню меліорованих земель.
  4. по вапнуванню грунтів;
  5. проведення культуртехнічних робіт на осушених землях.

Оформлені : стенд -витяг із Водного Кодексу України та стенди меліоративних осушувальних систем Закарпатської області:

  1. Берегівська осушувальна система;
  2. Латорицька осушувальна система;
  3. Осушувальна система «Чорний Мочар»;
  4. Сальвінська осушувальна система;
  5. Батарська осушувальна система.

Згідно договору Закарпатського облводгоспу із селянським (фермерським) господарством «Коник» с.Сторожниця Ужгородського району, тут створений філіал інформаційно – дорадчого центру облводгоспу. СФГ «Коник» використовуючи полив сільськогосподарських культур шлангобарабанними установками та краплинне зрошення у багаторічних насадженнях, щорічно, на значній площі (понад 900 га), збирає високі урожаї картоплі, плодів і зерна. За останні роки урожай зернових становить 35-40 цнт з га, а в окремі роки по 55 центнерів, плодів і картоплі 250-300 цнт.В цьому господарстві підібрана зразкова меліоративна ділянка, на базі якої проводяться семінари.

Семінар на тему «Шляхи підвищення ефективності використання меліорованих земель в області» проведений у 2008 і 2009 роках. На базі цього господарства було передбачено проведення семінару в 2010 році по налагодженню поливу сільськогосподарських культур.

В зв’язку із проливними дощами, які пройшли на території області в травні і на початку червня цього року, що привело до значного затоплення сільськогосподарських угідь та населених пунктів – замість передбаченого семінару по поливу с/г культур, спільно з управлінням агропромислового розвитку ОДА, обласною радою с/г підприємств проведена нарада з питань аналізу повені, що пройшла в області та шляхи ліквідації її наслідків. Нарада відбулась в ОДА з участю начальників і спеціалістів управлінь агропромислового розвитку обласної та районних державних адміністрацій, обласних служб, керівників сільгосппідприємств та фермерських господарств. Основна увага на нараді, була звернута на причини затоплення. Тільки у с/г підприємствах загинуло і пошкоджено більше шести тисяч гектарів посівів на суму понад 19 млн.гривень.На значній площі сільськогосподарські культури були пересіяні вдруге і знову були затоплені, особливо на меліоративній системі «Чорний Мочар».

Цьогорічні повені показали, що основною причиною цього є стан меліоративних каналів як державної власності, так і тих що передані у комунальну власність. Вже кілька років підряд не проводиться державне фінансування реконструкції та капітального ремонту міжгосподарської меліоративної мережі, а із-за недостатньої уваги збоку окремих голів сільських рад не проводиться ремонт внутрішньогосподарських систем.

Наслідки затоплень окремих сіл цього року в значній мірі можна було попередити, якщо б сільські ради більше уваги приділяли стану територій населених пунктів. В більшості сіл канали не очищені, неокошені, в незадовільному стані переїзди, місцями канави біля будівель перекриті висипаними будівельними матеріалами, а в окремих взагалі не нарізані., що стримує пропуск води під час зливових дощів.

Потребує покращення стан прибережних захисних смуг водних об’єктів, особливо в передгірській та низинній місцевості, де береги потічків і річок засмічені різного виду відходами (деревиною, побутовим сміттям, пластмасовою тарою та ін.), що створює загрозливу екологічну і паводкову ситуацію та проблеми на кордоні з іншими країнами, на що зверталась особлива увага на міжнародній конференції, що проводилась на Закарпатті на початку вересня цього року.

На нараді намічено ряд заходів по недопущенню подібного стану у майбутньому Запропоновано направити листа і просити Кабінет Міністрів України виділити кошти для ліквідації наслідків затоплення, а також направити інформацію про стан в області Мінагрополітики України та Аграрному союзу України.

Для ознайомлення із водогосподарським комплексом області в минулому та в даний час, підготовлена до друку книга «Історія водного господарства Закарпатської області».

Готовиться брошура «Шляхи підвищення ефективності використання меліорованих земель Закарпатської області», а також Програма розвитку водогосподарсько-меліоративного комплексу Закарпатської області на період до 2015 року.