Погодження (інтеркалібрації) типології та ідентифікації водного об’єкту Тиса від с. Хмелів до с. Яблунівки (українсько-румунський держкордон)

В рамках Експертної групи по р. Тиса Міжнародної Комісії з захисту р. Дунай (ICPDR) завершується підготовка Звіту з аналізу стану басейну Тиси (перша частина Плану управління).

З метою погодження (інтеркалібрації) типології та ідентифікації водного об’єкту Тиса від с. Хмелів до с. Яблунівки (українсько-румунський кордон) 17 серпня 2007 р. в м. Клуж-Напока (Румунія) відбулася робоча зустріч між українськими та румунськими спеціалістами.

В робочій зустрічі з української сторони прийняли участь: експерт групи по р. Тиса Міжнародної Комісії з захисту р. Дунай Олексій Ярошевич та начальник відділу комплексного використання водних ресурсів Закарпатського облводгоспу Едуард Осійський, а від румунської сторони – керівник Робочої групи по гідрологічному басейну р. Тиса Раду Фаркаш, спеціалісти Водного Директорату Сомеш-Тиса: Нуціу Джордж , Крістіана Баєр та Крістіан Малош.

Румунські спеціалісти розповіли про хід впровадження Водної Рамкової Директиви в Румунії, основні принципи системи типології та ідентифікації водних об’єктів на території крани. В свою чергу, українські спеціалісти представили на розсуд колег перші кроки з розробки типології та ідентифікації водного об’єкту Тиси.

Щодо ідентифікації водного об’єкту Тиса від с. Хмелів до с. Яблунівки (українсько-румунський кордон), українські спеціалісти відносять даний водний об’єкт до природних об’єктів (за словацькою методикою оцінки істотно змінених водних об’єктів (HMWB)), тоді як румунські спеціалісти відповідно до своєї методики оцінки, вважають, що даний об’єкт є кандидатом в істотно змінений водний об’єкт. Такі розбіжності ідентифікації водного об’єкту були обумовлені, насамперед, відсутністю всіх необхідних даних по обидва береги Тиси, а також методологічними відмінностями. В результаті обговорення була узгоджена позиція двох сторін щодо ідентифікації цього водного об’єкту.

Українські спеціалісти протягом 16 – 18 серпня 2007 р. обстежили річки Вішеу та Іза, дві основні ліві притоки Тиси з боку Румунії. Практично оглянули дані водотоки від витоку до впадіння в р. Тиса і констатували, що в порівнянні з минулими роками значно зменшилось засмічення водойм, що матиме суттєве значення для р.Тиси.

315 переглядів