Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 12:00 19 лютого 2016 р.

1.Гідрологічна ситуація.

Минулої доби по області утримувалась тепла погода, місцями пройшли незначні дощі до 1 мм. На річках утримується підвищена водність (за рахунок танення снігу на високогір’ї) з повільним зниженням рівнів води (до -0,5-0,7м за добу).

В низинный частині річок Тиса та Латорицяв м.Чоп завершується формування максимальних рівнів: на Тисі в межах корінних берегів без виходу на заплаву на Латориці вода на заплаві в межах міждамбового простору.

Протягом доби по області очікуються на рівнині помірні дощі, вночі в горах та на високогір’ї зниження температури повітря нижче 00, перехід дощу в мокрий сніг та сніг, місцями сильний. На річках буде утримуватись підвищена водність з підвищенням рівнів на 0.3-0.8м – переважно в межах корінних берегів без виходу води на заплави (за винятком низинної частини р.Латориця в районі м.Чоп)

2. Дії водогосподарських організації

В БУВР Тиси та МУВГ встановлено паводковий режим діяльності: гідрологічна та водогосподарська ситуація постійно контролюється відповідними службами, забезпечено моніторинг рівнів води на річках.

Утримується висока ступінь протипаводкового захисту в низинній частині ріки Латориця в м.Чоп на відмітці 629 см над «0» ІIІ ступінь протипаводкового захисту –  вода на заплаві в межах міждамбового простору. Максимальний рівень зафіксовано на відмітці 638 см над «0» в 13-00  18/02/2016.

 

В зонах діяльності міжрайонних управлінь водного господарства ведеться постійне спостереження за станом гідротехнічних споруд та коливанням рівнів води в водотоках.

Виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах. Шлюзи закриті.

Працюють 9 стаціонарних осушних насосних станцій Латорицької та Берегівської осушних систем. За добу перекачено 0,957 млн. м3, за період паводку – 7,032 млн м3 паводкових вод. Для порівняння – за весь 2015 рік перекачано 2,6 млн.м3внутрішнього стоку. Інші 21 осушних насосних станцій підготовлені до роботи і будуть включені при досягненні відповідних рівнів захисту.

Польдерні системи підготовлені на можливість акумуляції 90 млн. м3 паводкових вод. У міждамбовому просторі ріки Латориці (польдер) при рівнях ІІІ ступеню захисту утримується понад 45 млн.м3 паводкових вод.

На водосховищах осушної системи «Чорний Мочар» створено резерв робочого об’єму для прийому та акумуляції 18,0 млн. м3 паводкових вод. Водосховища працюють відповідно до Режимів експлуатації в період паводків, проводиться акумуляція паводкового стоку.

Забезпечено  співпраця та взаємне інформування по пропуску паводку сусідніх країн: Румунія, Угорщина, Словаччина.

Біля зруйнованої 16 лютого паводковими водами ріки Теребля незакріпленої ділянки автомобільної дороги районного значення Кричово-Росош довжиною 160 м  філією «Тячівський райавтодор спільно з Тячівським міжрайонним управлінням водного господарства влаштовано тимчасовий об’їзд  довжиною до 250 м, проведені земляні роботи по розчистці та плануванню та відсипці щебенем полотна об’їзду. Після вирішення райдержадміністрацією питання фінансування Тячівське МУВГ приступить до першочергових невідкладних робіт по регулюванню русла ріки Теребля на даній ділянці для можливості відновлення даної ділянки автодороги.

Продовжуються роботи по ліквідації наслідків паводків  20-22 листопада 2015 року та  10-11січня 2016 на ріці Тересва в селах Калини та Нересниця та на ріці Мокрянка в с.Руська Мокра Тячівського району.

301 переглядів