У Словаччині проводилися навчання з гідроморфологічної оцінки водних об’єктів з участю спеціалістів від Закарпатського облводгоспу
В рамках реалізації Проекту Тасіс “Управління транскордонними річковими басейнами” 27 травня – 2 червня 2007 р. відбувся навчальний семінар з гідроморфологічної оцінки природних та значно видозмінених водних об’єктів згідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС.
Оскільки семінар проводився на території Словаччини і об’єктами вивчення були басейни річок Латориці та Ужа, тому в семінарі брали участь представники Закарпаття: начальник відділу комплексного використання водних ресурсів Закарпатського облводгоспу Едуард Осійський та заступник начальника Закарпатського ЦГМ Василь Маківчук.
Тренінг проводили провідні спеціалісти Словацького інституту водного господарства (П. Маток, м. Братислава), Словацького гідрометеорологічного інституту ( Р. Магулова, м. Братислава), та інституту довкілля Словаччини (Я. Слободник , м. Кош).
Семінарі мав на меті ознайомити перш за все вітчизняних фахівців в галузі водного менеджменту з основними методологічними положеннями Водної Рамкової Директиви ЄС (ВРД), зокрема з її розділами, присвяченими типології річок та їх гідроморфологічною оцінкою якості: новими методологічними підходами стосовно гідрологічної оцінки якості річок екорегіонів Карпат і Угорської низовини, а саме водозбірної частини Верхньої Тиси (басейни Латориці та Ужа); обґрунтування системи гідроморфологічного моніторингу; першими результатами впровадження цих положень на прикладі басейну р. Уж , розробка рекомендацій і методологічних вказівок стосовно реалізації цих положень на водостоках вказаного басейну.
Об’єктом дослідження були обрані річки басейну Верхньої Тиси. Завдяки їх транскордонному характеру, вони є надзвичайно вдалим полігоном для відпрацювання основних методологічних положень ВРД. В цьому контексті досить показовими були попередні спільні українсько-словацькі дослідження басейну річки Уж з гідро морфологічної оцінки якості. На семінарі особливий акцент був зроблений на дослідження саме сильно модифікованих водних об’єктів та інтеркалібрацію, гармонізацію результатів моніторингу в контексті біологія, фізико-хімія та гідроморфологія водного об’єкту.
Тренінг гідрологічних методик проводили на прикладі водних об’єктів басейну Верхньої Тиси ( річок Тиси, Латориці, Ужа , Окна, Парубський Потік)