Стан реалізаціїї проекту TACIS “Підвищення готовності регіональних організацій, пов’язаних з протипаводковим захистом в регіоні Берег”.

В рамках реалізації Закарпатським облводгоспом проекту TACIS “Підвищення готовності регіональних організацій, пов’язаних з протипаводковим захистом в регіоні Берег” 14-15 липня 2006 р. в м.Ніредьгаза (Угорщина) був проведений Проміжковий семінар проекту.

У ньому брали участь представник Представництва Європейської Комісії в Україні, представники Закарпатського облводгоспу, Верхнє-Тисайської дирекції охорони довкілля та водних справ, Закарпатської ОДА, органів місцевого самоврядування цільової території проекту (сс.Галабо і Бадалово) і представники мас-медіа.

Семінар проходив в форматі доповідей партнерів з презентаціями щодо стану виконання завдань проекту, обговорення. Проводив семінар Володимир Чіпак, начальник облводгоспу, керівник проекту.

Директор Верхнє-Тисайської дирекції охорони довкілля та водних справ, пан Боднар Гашпар, у вітальному слові наголосив на важливості цілей проекту в час кліматичних змін на землі. Зауважив, що тут на ділянці Верхньої Тиси, де за декілька годин можуть формуватися великі повеневі хвилі – володіння планами локалізаційних заходів, аналіз ситуації в короткі терміни в басейні швидкоплинної ріки має особливе значення для прийняття управлінських рішень при пропуску паводкових вод, проведенню захисних дій на прикордонних водотоках і басейні в цілому.

Світлана Ребрик, виконавчий менеджер проекту, надала інформацію про хід проведення заходів проекту за 12 місяців його реалізації та планування подальшої діяльності на завершальному етапі.

Експерт Тамара Мирочник ознайомила учасників про результати проведення інвентаризації готовності до протипаводкового захисту сільських рад на українській території проекту та аналіз даних інвентаризації, а саме про розробку ситуаційних планів, методичних матеріалів в органах місцевого самоврядування (сільських радах).

Під час обговорення всі присутні підтвердили важливість результатів проекту (адаптованого Плану локалізації на українську мову), користь , яку уже надає проект на етапі його втілення – схема дій під час паводку, оновлена нормативна база при організації протиповеневого захисту, опис інфраструктури муніціпалитетів, кількість населення, кількісні показники худоби при необхідності евакуації, інформація про розташування ліній локалізації для даного муніципалитету, місця кар’єрів забору грунтів і гравію, кількість задіяних людських і матеріальних ресурсів.

Крім того, це технічний проект. Партнерами уже отримані сучасні технічні засоби, ліцензійні програмні продукти проходить відповідне навчання користувачів з метою освоєння і викориситання геоінформаційних систем, що дає змогу забезпечити швидкий доступ до інформації Плану локалізації.

Партнери Угорщини і України наголосили великі перспективи у розробці дальших спільних проектів в рамках Програм прикордонного співробітництва ЄС для вирішення питаннь протиповеневого захисту на прикордонних водах.

Українські парнери вислови вдячність партнерам Угорщини за організацію семінару на високому рівні з відповідним технічним супровідом в мальовничому куточку Дирекції, а саме на базі відпочинку верхнє-тисайських водогосподарників “Часарсалаш”.

192 переглядів