10-12 липня 2006 року в м. Бая Маре (Румунія) відбулася планова українсько-румунська зустріч робочої групи з проблем гідрографічного басейну р. Тиса

10-12 липня 2006 року в м. Бая Маре (Румунія) відбулася планова зустріч робочої групи з проблем гідрографічного басейну р. Тиса. Українську делегацію на зустрічі очолював Володимир Чіпак – начальник Закарпатського облводгоспу, керівник робочої групи по гідрографічному басейну р. Тиса. До складу делегації також входили: Роман Попадинець – начальник Тячівського МУВГ, Едуард Осійський – начальник ВКВВР облводгоспу, Віктор Дуркот – провідний спеціаліст облводгоспу, Наталія Платонова – головний спеціаліст Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, Любов Спічкей – начальник відділу Держуправління екології та природних ресурсів у Закарпатській області.

Учасники зустрічі проаналізували виконання діючих Регламентів співробітництва за період після проведення V наради Уповноважених Урядів, яка відбулася 21-23 грудня 2005 року в м. Бая-Маре.

Українська Сторона внесла пропозицію про те, щоб аналіз виконання Регламенту українсько-румунського співробітництва з питань захисту від паводків на водотоках та внутрішніх водах, а також доопрацювання тексту і додатків даного Регламенту здійснити до кінця серпня 2006 року на зустрічі експертів в м. Сігет-Мармацієй (Румунія), на що Румунська Сторона дала згоду.

Стосовно Регламенту з оцінки якості прикордонних вод експерти Сторін поінформували, що за період від V наради Уповноважених Урядів і по даний час обидві Сторони виконали завдання, передбачені чинним Регламентом. Експерти Сторін домовились про те, щоб чергову зустріч з оцінки якості прикордонних вод р. Тиса за 2005 рік та інтеркалібрування лабораторій за 2006 рік провести на території України в першій декаді серпня нинішнього року в рамках окремої робочої зустрічі.

Розглядаючи питання про стан виконання гідротехнічних робіт, експерти Сторін констатували, що планові заходи Сторонами виконані, або знаходяться в стадії їх виконання.

Виконані спільні поперечники в зоні населеного пункту Валя Вішеулуй (ПЗ 318-319). В зоні історичного мосту Сігет-Солотвино Сторони виконали роботи по розчистці русла р. Тиси з обох Сторін. Однак, в 2006 році роботи будуть продовжені для забезпечення пропуску річкового потоку посередині мосту із збільшенням його пропускної спроможності під час паводків. Паралельно із зазначеними вище роботами, Сторони визнали за необхідне виконати спільні топографічні і гідрометричні виміри для здійснення гідравлічних розрахунків пропускної спроможності мосту через р. Тису.

Під час даної зустрічі експерти Сторін оглянули об’єкт будівництва С 1 Валя Вішеулуй в зоні ПЗ 318-319 по відновленню лівого берегу р. Тиса і констатували, що ці роботи виконуються згідно умов, погоджених раніше з Українською Стороною.

Сторони домовились про виконання п. 3.2 Протоколу V наради Уповноважених Урядів, щодо проведення окремої зустрічі для аналізу існуючих і узгоджених Сторонами робіт в першій декаді жовтня 2006 року.

Учасники зустрічі розглянули також пропозиції Румунської Сторони стосовно нових місць і обсягів забору гравію на р. Тиса, відповідно до тих, які були визначені в протоколі V наради Уповноважених Урядів.

Експерти Української Сторони погодили забір гравію в пунктах Сігет, Ремец, Мал. Тячів. По решті, запропонованих пунктах, Українська Сторона надасть своє погодження на протязі місяця після одержання від Румунської Сторони детальних планів М 1:10000 з поперечниками, на яких будуть нанесені обсяги забору гравію.

За результатами зустрічі робочих груп по проблемах гідрографічного басейну р. Тиси прийнято Протокольне рішення, а також дано відповідне доручення начальником Закарпатського облводгоспу Чіпаком В.П. щодо його виконання.

743 переглядів