Оперативна інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області на 5 квітня 2006 р.
Минулої доби, вдень, по області пройшли опади 1-14 мм, в басейні р.Уж 15-30 мм.
На більшості річок відбувалися незначні коливання рівнів води, на Тисі, ділянці Рахів-Тячів – підвищення рівнів склали 27-35 см, без виходу на заплаву, вода у корінних берегах
В басейні р. Уж рівні підвищились на 20 – 95 см. Максимальний рівень води р. Уж -м. Ужгород відмічався 5.04 о 3 годині – початковий вихід на заплаву у понижених місцях на одамбованих ділянках.
На р.Тисі – м.Чоп – рівень 1228 см, вночі сформувався і пройшов максимальний рівень за паводок що становив 1238 см над нулем поста, що відповідає ІІІ ступеню ППЗ, рівень наближений до історичного 1328 см, на 2 м нижчий гребеню дамби.
На Латориці – м.Чоп спостерігається поступове зниження рівнів на -9 см за добу та становить 670см, що відповідає ІІІ ступеню протипаводкового захисту – на 80 см нижче історичного, на 1,8 м нижчий гребеню дамби. Такий рівень утримується третю добу. За прогнозом Гідрометцентру тут слід чекати довготривалого утримання рівнів вище 650 см.
На 10 годину 05 квітня зберігаються ступені протипаводкового захисту
Магістральні канали осушних систем заповнені. Відповідно до Правил експлуатації і для запобігання підтоплень населених пунктів поверхневим стоком працюють 19 стаціонарних насосних станцій Берегівської та Латорицької осушних систем, за добу перекачане 2 267 500 м3. З початку весняного сніготанення від 17 лютого насосними станціями перекачане 60758573 м3
Відповідно до Правил експлуатації водосховищ в період паводків проводиться також скид води з водосховищ системи “Чорний Мочар”, що сумарно становить 10 м3/с. Шлюзи відкриті іде самопливний скид води у водоприймачі і відповідне зниження рівнів у водосховищах.
В зв’язку із значним водним навантаженням на водозахисні дамби р.Латориці та р.Тиси в районі м.Чоп (дамби перебуватимуть у довготривалому підпорі) та для попередження фільтрації та розмиву проводиться постійне спостереження та охорона, мобілізовані резерви аваріного запасу матеріалів, аварійні бригади та техніка.
У гірських районах після сніготанення та серії періодичних середніх за потужністю русло формуючих паводків, що проходять по теріторії області з 17 лютого по 05 квітня щотижнево, поновились ссувні процесси та берегова ерозія, проведені оперативні обстеження визначені та проводяться необхідні заходи силами відомчих та сільських аварійних бригад
Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють у режимі підвищеної готовності відповідно до Положення про роботу в період паводків.
Паводкова ситуація постійно контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Диспетчерська служба облводгоспу працює в режимі цілодобового подання інформації про розвиток гідрологічної ситуації на річках та системах області органам місцевого самоврядування, підрозділам МНС України, відповідно до Регламентів співробітництва проводиться обмін даними з прикордонними державами Словаччиною, Угорщиною, Румунією.
На поточний час надзвичайні та небезпечні ситуації на гідротехнічних спорудах та насосних станціях відсутні.
За прогнозом Гідрометцентру на 6-7.04.2006 р.: Хмарно з проясненням, 6-го сильні опади, 7-го без істотних опадів. Вітер північно-східний з переходом на північно-західний 5-10 м/с. Температура повітря 6-го: вночі 0-5° тепла, вдень 5-10° тепла, в горах місцями вночі 0-5° морозу, вдень 2° тепла-3° морозу; 7-го : вночі 1° тепла-4° морозу, вдень 7-12° тепла, в горах місцями вночі 3-8° морозу, вдень 2° тепла-3 морозу.
ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ГІДРОМЕТЦЕНТРУ
Вночі з 5 на 6 та протягом 6 квітня по Закарпатській області очікуються сильні опади.
6 квітня на річках області будуть відбуватися відновлення підйомів рівнів води:
Похолодання 7 квітня призупинить подальший розвиток паводку.
Проведено аналіз прогнозованого підвищення рівнів відповідно до даного штормового попередження згідно якому очікується
Досягнення рівня ІІІ ступеню захисту – вихід води на заплави, заповнення міждамбового простору на одамбованих ділянках річок :
заплава р. Тиса – від смт. В.Бичків Рахівського району до м.Хуст , м.Чоп
заплава р. Теребля – нижня течія
заплава р.Боржава на ділянці від с.Довге Іршавського району до сс.Шаланки Виноградівського району, Квасово Берегівського району, зв’язку з цим очікується підтоплення заплавних сільгоспугідь сс.Заріччя, Сільце, м Іршава.
заплава р.Латориця на ділянці м Мукачево-м.Чоп
розлив р Стара в районі с.Зняцево Мукачівського району
підтоплення сільгоспугідь в заплаві р.Турья на ділянці сс.Раково-Сімер .
заплава р.Уж на ділянці с.Жорнава- м. Ужгород
При досягненні прогнозованих гідрометцентром рівнів очікується короткочасне підтоплення понижених місць автодоріг. Не виключено спрацювання водосливних споруд в с.Зняцево Мукачівського р-ну та Ком’яти Виноградівського району.
Досягнення рівня ІІ ступеню захисту по наступних водпостах – початковий вихід на заплаву у понижених місцях, початок заповнення міждамбового простору, досягнення подошви дамби на ділянках річок р.Тиса -м.Рахів-смт. В.Бичків, р.Ріка м.Хуст.
На ділянках рік:
Латориця від с.Підполоззя до м.Мукачево,
р. Тиса -м.Виноградово – смт Вилок,
м. Тячів очікується досягнення рівня І ступеню захисту – вода залишається у межах корінних берегів.