Оперативна інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області на 2 квітня 2006 р.

Минулої доби по області спостерігалась тепла погода, місцями пройшли дощі 1 – 8 мм.

Вдень в горах відбувалось інтенсивне сніготанення, що підтримувало високі рівні на ріках. Вночі сніготанення значно зменшилось і на ранок на більшості річок відмічається незначне зниження рівнів води. На р.Тисі ділянці Рахів – Хуст пройшли максимальні рівні води з досягненням І ступеню протипавоклкового захисту – вода в корінних берегах.

На р.Тиса – Вилок завершується формування максимального рівня 305 – 315см над нулем поста.Продовження сніготанення буде підтримувати високі рівні на Тисі та її притоках і на річках будуть відбуватись незначні коливання рівнів води.

На р.Тисі – м.Чоп протягом двох діб, продовжиться підвищення рівня з досягненням орієнтовного максимального рівня 1230 – 1260 см над нулем поста.

На Латориці – м.Чоп спостерігається поступове зниження рівнів на -9 см/добу та становить 697см, що відповідає ІІІ ступеню протипаводкового захисту – на 50 см нище історичного, на 1,5 м нижчий гребеню дамби. За прогнозом гідрометцентру протягом двох діб тут слід чекати утримання рівнів вище 650 – 670 см.

На Тисі м.Чоп за прогнозом очікується формування максимального рівня 1230 – 1260 см над нулем поста розтягнеться на 2 – 3 доби – ІІІ ступінь – рівень також наближений до історичного рівня 1328 см, на 2 м нижчий гребеню дамби.

В зв’язку із значним водним навантаженням на водозахисні дамби р.Латориці та р.Тиси в районі м.Чоп (дамби перебуватимуть у довготривалому підпорі) та для попередження фільтрації та розмиву проводиться постійне спостереження та охорона, мобілізовані резерви аварійного запасу матеріалів, аварійні бригади та техніка.

У гірських районах після сніготанення та серії періодичних середніх за потужністью руслоформуючих паводків, що проходять по теріторії області з 17 лютого по 02 квітня щотижнево, поновились ссувні процесси та берегова ерозія, проведені оперативні обстеження визначені та проводяться необхідні заходи силами відомчих та сільських аварійних бригад (р.Мокрянка с.Руська Мокра та Добрянське Тячівського району, р.Уж С.Костріна В.Березнянського району).

На 10 годину 02 квітня зберігаються ступені протипаводкового захисту

  • р.Тиса на ділянці Рахів – Хуст І ступінь – вода в корінних берегах
  • р.Ріка – смт.Міжгірря – І ступінь – вода в корінних берегах
  • р.Стара – с.Зняцево- І ступінь – вода в корінних берегах
  • р.Тиса м.Чоп – ІІ ступінь- вихід води на заплаву у міждамбовий простір
  • р.Боржава в с.Шаланки- ІІ ступінь вихід води на заплаву
  • р. Турья -с.Сімер – ІІ ступінь початковий вихід на заплаву у понижених місцях
  • р.Латориця в м.Чоп – ІІІ ступінь , вода у міждамбовому просторі.

    Магістральні канали осушних систем заповнені. Відповідно до Правил експлуатації і для запобігання підтоплень населених пунктів поверхневим стоком працюють 21 стаціонарних насосних станцій Берегівської та Латорицької осушних систем, за добу перекачано 2 166 800 м3. З початку весняного сніготанення від 17 лютого насосними станціями перекачано 54 633 868м3

    Відповідно до Правил експлуатації водосховищ в період паводків проводиться також скид води з водосховищ системи “Чорний Мочар”, що сумарно становить 8 м3/с. Шлюзи відкриті іде самоплинний скид води у водоприймачі і відповідне зниження рівнів у водосховищах.

    Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють у режимі підвищеної готовності відповідно до Положення про роботу в період паводків.

    Паводкова ситуація постійно контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Диспетчерська служба облводгоспу працює в режимі цілодобового подання інформації про розвиток гідрологічної ситуації на річках та системах області органам місцевого самоврядування, підрозділам МНС України, відповідно до Регламентів співробітництва проводиться обмін даними з прикордонними державами Словаччиною, Угорщиною, Румунією.

    За прогнозом Гідрометцентру на 3-4.04.2006 р.: Хмарна погода з проясненням. 4/04 – слабкий дощ, 5/04 – помірний дощ. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Температура повітря вночі 2-7° тепла, вдень 12-17°, в горах вночі 0-5° тепла, вдень 5-10° тепла.

    180 переглядів