Оперативна інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області на 1 квітня 2006 р.
Минулої доби по області пройшли дощі 3-14 мм, на сході 20-34 мм.
На річках відновились підвищення рівнів води на 0.1 – 1.0м. Максимальні рівні на притоках Тиси пройшли вночі, протягом дня вода буде добігати в нижні течії з підвищенням рівнів на 0.2 -40см над нулем графіка.
На протязі 1 квітня на р.Тисі ділянці Рахів – Вилок очікуються максимальні рівні
На Латориці – м.Чоп сформувався максимальний рівень 708 см над нулем поста рівень відповідає ІІІ ступеню протипаводкового захисту – на 42 см нище історичного, на 1,2 м нижчий гребеню дамби. За прогнозом гідрометцентру протягом двох діб тут слід чекати утримання рівнів вище 650 – 670 см.
На Тисі м.Чоп за прогнозом очікується формування максимального рівня 1250 – 1300 см над нулем поста розтягнеться на 2 – 3 доби – ІІІ ступінь – рівень також наближений до історичного рівня 1328 см, на 1 м нижчий гребеню дамби.
В зв’язку із значним водним навантаженням на водозахисні дамби р.Латориці та р.Тиси в районі м.Чоп (дамби перебуватимуть у довготривалому підпорі) та для попередження фільтрації та розмиву проводиться постійне спостереження та охорона, мобілізовані резерви аварійного запасу матеріалів, аварійні бригади та техніка.
У гірських районах після сніготанення та серії періодичних середніх за потужністью руслоформуючих паводків, що проходять по теріторії області з 17 лютого по 1 квітня щотижнево, поновились ссувні процесси та берегова ерозія (с.Руська Мокра р.Мокрянка Тячівський район -ззув берега довжиною 15м висотою 10м )
На 10 годину 1 квітня зберігаються ступені протипаводкового захисту
Магістральні канали осушних систем заповнені. Відповідно до Правил експлуатації і для запобігання підтоплень населених пунктів поверхневим стоком працюють 23 стаціонарних насосних станцій Берегівської та Латорицької осушних систем, за добу перекачано 2841500 м3. З початку весняного сніготанення від 17 лютого насосними станціями перекачано 52467068 м3
Відповідно до Правил експлуатації водосховищ в період паводків проводиться також скид води з водосховищ системи “Чорний Мочар”, що сумарно становить 13 м3/с. Шлюзи відкриті іде самоплинний скид води у водоприймачі і відповідне зниження рівнів у водосховищах.
Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють у режимі підвищеної готовності відповідно до Положення про роботу в період паводків.
Паводкова ситуація постійно контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Диспетчерська служба облводгоспу працює в режимі цілодобового подання інформації про розвиток гідрологічної ситуації на річках та системах області органам місцевого самоврядування, підрозділам МНС України, відповідно до Регламентів співробітництва проводиться обмін даними з прикордонними державами Словаччиною, Угорщиною, Румунією.
За прогнозом Гідрометцентру на 2-3.04.2006 р.: Мінлива хмарність. 2-го. 04-го без істотних опадів, 3.04 – слабкий дощ. Місцями туман. Вітер північно-західний 3-8 м/с. Температура повітря вночі 2-7°, вдень 12-17° тепла, в горах вночі 2° тепла – 3° морозу, вдень 0-5° тепла.