Оперативна інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області на 30 березня 2006 р.
Оперативна інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області на 30 березня 2006р.
Минулої доби вдень по області склалась наступна ситуація по басейну р. Тиса та її притоків.
По всій території області пройшли дощі 10-25 мм.
На річках сформувалась висока хвиля весняної повені з загальними амплітудами підвищення рівнів води (над значеннями рівнів 27.03 на 20 год):
В верхів”ях річок максимальні рівні води пройшли вночі і станом на 8 год там відмічається стійке зниження рівнів води до – 64 см.
На Тисі, ділянці Рахів – Тячів, максимальні рівні становили:
На Тисі – м.Хуст, на Боржаві – с.Шаланки і на р.Уж – Ужгород на даний час відбувається формування максимального рівня води з досягненням ІІ ступеню ППЗ, вихід води на заплаву;.
На Тисі – смт Вилок протягом дня очікується підвищення рівня води на 0.5-0.8 м. – І ступінь – переважно вода в корінних берегах, початковий вихід на заплаву у понижених місцях
На Тисі – м.Чоп протягом 2 діб буде відбуватись добігання паводкової хвилі з верхів”їв з підвищенням рівня на 1.2-1.7 м. – ІІ ступінь вихід води на заплаву у міждамбовий простір;
На протятязі доби за прогнозом гідрометцентру опади не очікуються, на річках буде відбуватися зниження рівнів води.
29.03.2006 року утворилася паводконебезпечна ситуація на р.Боржава в районі с.Завадка та с.В.Комяти Виноградівського району. Про загрозу можливого підтоплення, мешканці даних населених пунктів були попереджені завчасно службою Виноградівського міжрайонного управління водного господрства. Відповідно до попередження люди з 12 дворогосподарств тимчасово залишили свої будинки.
На аварійно-небезпечний ділянці для попередження затоплення на протязі доби працювали аварійні формування управління водного господарства : бригада -20 робітників, техніка – 7 одиниць. Для підвищення рівня гребеню комунальної дамби укладено 1150 мішків. Для посилення дамби підвозився грунт та сипучі матеріали.
Спільно з представниками МНС на плавзасобах управління водного господарства проведено тимчасову евакуацію населення.
В 2 години ночі 30 березня при значній динамиці підвищення рівнів відбувся перелив водозахисного валу, затоплена частина території с.Завадка на висоту до 1 м. Підтоплено 20 дворогосподарств. Населення евакуйовано завчасно.
В даний час силами управління водного господарства проводяться роботи по відводу паводкових вод з затопленої території.
Магістральні канали осушних систем заповнені. Відповідно до Правил експлуатації і для запобігання підтоплень населених пунктів поверхневим стоком працюють 19 стаціонарних насосних станцій Берегівської та Латорицької осушних систем, за добу перекачано 2982000 м3. З початку весняного сніготанення від 17 лютого насосними станціями перекачано 46799868 м3 .
Відповідно до Правил експлуатації водосховищ в період паводків проводиться також скид води з водосховищ системи “Чорний Мочар”, що сумарно становить 17 м3/с. Шлюзи відкриті іде самоплинний скид води у водоприймачі.
Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють у режимі підвищеної готовності відповідно до Положення про роботу в період паводків.
Паводкова ситуація постійно контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Диспетчерська служба облводгоспу працює в режимі цілодобового подання інформації про розвиток гідрологічної ситуації на річках та системах області органам місцевого самоврядування, підрозділам МНС України, відповідно до Регламентів співробітництва проводиться обмін даними з прикордонними державами Словаччиною, Угорщиною, Румунією.