Оперативна інформація про водогосподарську обстановку на річках Закарпатської області на 10 годину 24 лютого 2006р.

Минулої доби по області утримувалась прохолодна погода.

На більшості річок відмічається незначне зниження рівнів води. На р.Тиса, ділянці Рахів – Вилок відбулась руйнація льодоставу. На Латориці і Тисі в районі м.Чоп продовжилось підвищення рівнів води на 34 -65см відповідно.

Протягом ночі відбулось зниження температури повітря і рівні води в річках переважно почали знижуватись, це у певній мірі призупинило паводкові процеси у верхів’ях річок.

Станом на 10 годину 24 лютого 2006 р на річках області спостерігається зниження рівнів води на 20-50 см за рахунок призупинення сніготанення в зв’язку відновленням морозів у ночі.

Введено наступні ступені протипаводкового захисту

На р.Латориця-Чоп введено ІІ ступінь ППЗ – вода вийшла на заплаву, заповнює міждамбовий простір за рахунок добігання паводкової хвилі, з початку сніготанення 16 лютого загальний максимальний підйом на даному водпосту склав 3,35 см.

На р.Боржава – с.Шаланки введено І ступінь ППЗ спад води до рівня корінних берегів

Відповідно до Правил експлуатації працюють 15 насосних станцій Берегівської та Латорицької осушних систем з початку паводку перекачано 2 265 340 м3 .

Відповідно до Правил експлуатації водосховищ в період паводків проводиться також скдид води з водосховищ системи “Чорний Мочар”, що сумарно становить 8 м3/с. Запас рівнів для акумуляції становить 1,5-2 м до НПГ Шлюзи відкриті іде самоплинний скид талої води у водоприймачі. Проводиться регулювання рівнів шлюзуванням.

Льодохід розпочався у низинних течіях рік Уж, Латориця, Боржава, Тиса. Зафіксовані окремі затори льоду у характерних місцях на р.Уж в с.Сімер, р.Боржава в сс. Довге Заріччя, Сільце, Розтока, що самоліквідувалися без негативних наслідків для об’єктів і територій. У місцях утворення заторів чергували аварійні бригади.

На фоні зниження рівнів утворився затор на р.Уж вище греблі в с.Кам’яниця, внаслідок чого відбулося часткове підтоплення турбази “Скалка”. Спільною комісією водогосподарників, МНС та місцевої влади, визначалися технічні можливості його ліквідації. Вибухо-технічною групою підрозділу МНС проведена серія вибухів по підриву льоду. В зоні затору спостерігається спад рівнів води на 70 см., тому прийнято комісійне рішення обмежитись спостереженням за його станом до наступної паводкової хвилі.

На поточний час надзвичайні та небезпечні ситуації на гідротехнічних спорудах та насосних станціях відсутні.

Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють у режимі підвищеної готовності відповідно до Положення про роботу в період паводків. Проводяться заходи по попередженню утворення заторів у щорічних характерних місцях. Паводкова ситуація постійно контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Диспетчерська служба облводгоспу працює в режимі цілодобового подання інформації про розвиток гідрологічної ситуації на річках та системах області органам місцевого самоврядування, підрозділам МНС України, відповідно до Регламентів співробітництва проводиться обмін даними з прикордонними державами Словаччиною, Угорщиною, Румунією.

За прогнозом Гідрометцентру на 25-26.02.2006 р.:Хмарна погода, часом слабкий сніг, мокрий сніг. Вітер східний з переходом на південно-східний 5-10 м/с. Температура повітря вночі 0-5° морозу, вдень 2-7° тепла, в горах місцями вночі 7-12° морозу, вдень 3-8° морозу.

663 переглядів