Оперативна інформація про гідрометеорологічну обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 12:00 18 лютого 2006 р.

Минулої доби по області пройшли опади переважно у вигляді дощу, а вночі мокрого снігу 10-19 мм.,місцями 25-28 мм. На річках відмічається підвищення рівнів води на 10-40 см., почались процеси руйнації, льодового покриву вода на льоді, промоїни, подвижки і льодохід на окремих ділянках рік на низині.

Відповідно до Штормового попередження ГМЦ протягом 18-20 лютого відлига буде посилюватись, на низині почнеться інтенсивне сніготанення і формування значного місцевого стоку. На річках, починаючи з низинних ділянок, буде відбувати руйнація льодоставу, льодохід, затори льоду біля мостових переходів і в звужених місцях, швидкоплинне підвищення рівнів води під час заторів на 1,0-2,5 м. Взагалі рівні на річках будуть поступово підвищуватись на 20-50 см. за добу, на в/п р.Стара -с.Зняцево, р. Боржава-с.Шаланки р.Латориця-м.Чоп амплитуда добового підвищення рівнів буде більшою 0,5-1,5 м. і протягом 18-20 лютого підвищення на цих постах рівня складе 2,0-4,5 м., відбудеться вихід води на заплаву.

Аналіз очікуваних найвищих рівнів на річках Закарпаття на фоні попередніх меженних рівнів, дае можливість прогнозувати розвиток весняної повені з льодоходом з досягненням ІІ-ІІІ ступеню протипаводкового захисту на низинних ділянках річок, що відповідае виходу води на заплаву з заповненням міждамбового простору на одамбованих ділянках.

На сьогоднішній день враховуючі утворення після тривалих морозів суцільного міцного шару льоду до 40 см на фоні меженних рівнів поверхневих водотоків області на існує реальна загроза виникнення заторів криги та сміття на звужених ділянках водотоків щорічного затороутворення, це переважно в зони мостових переходів де утвориться додатковий підпір та навантаження на опори мостів та прилеглі водозахисні дамби. Складено перелік та карту розташування де затори утворюються щорічно, ведеться контроль та роботи направлені на запобігання утворення заторів. На даний момент ведуться роботи по попередженню затороутворення в зоні мостових переходів р.Латориця в смт.Кольчино Мукачівського району, де щорічно виникають найпотужніші затори льоду.

На поточний час надзвичайні та небезпечні ситуації на гідротехнічних спорудах та насосних станціях відсутні.

Паводкова ситуація постійно контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до Положення про роботу в період паводків, для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення проводять невідкладні заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій

  • Проводиться підготовка до роботи по перекачці місцевого стоку агрегатів та силового обладнання стаціонарних насосних станцій та пересувні насосні станції
  • Проведено підготовку водосховищ для акумулювання паводкових вод.
  • проводиться очистка водопропускних гідротехнічних споруд та шлюзів-регуляторів від льоду і снігу.
  • попереджено всі районні сільські та селищні ради про можливий підйом рівнів та льодохід, звернуто їх увагу на стан захаращенності водотоків в межах населених пунктів, що сприятиме підтопленню дворогосподарств.
  • приведено у підвищену готовність техніку та аварійні бригади, аваріний запас матеріалів, інструмент та спорядження, а особливо багри, кірки, лопати, сокири, бензопили для розборки заторів
  • проведено інструктаж лінійних працівників та аварійні бригади по дотриманню правил безпеки по роботі на розборці заторів та інших аварійних роботах
  • для запобігання можливого затоплення, виведено із заплав та міждамбового простору будівельну техніку та механізми;
  • визначено можливі аварійнонебезпечні ділянки дамб,
  • ведеться постійне спостереження на загрозливих та новозбудованих ділянках дамб ;
  • відновлено моніторінг місць льодивих заторів.

    Диспетчерська служба облводгоспу працює в режимі цілодобового подання інформації про введення ступеней протипаводкового захисту в оперативному порядку по схемі відповідно до Положення. Інформації передаються обласній та районним комісіям з питань ТЕБ і НС, в Кризовий Центр Держводгоспу України, прикордонні держави (Словаччину, Угорщину, Румунію).

    240 переглядів