Окраса нашого краю – його водні ресурси. Присвячується Всесвітньому дню водних ресурсів
Закарпаття – мальовничий край, в якому водні ресурси є окрасою краю. Високогір’я та ліси Рахівщини вкриті густою водною сіткою:
потічками, струмками, а водоспади зачаровують своєю красою та мальовничістю.
Потік бере початок у субальпійському поясі на висоті 1720 м біля підніжжя гори Близниця, довжина потоку – 2830 м, у лісовому поясі він частково протікає під землею. Водоспад утворює декілька каскадів. Це один з найбільш мальовничих водоспадів каскадного типу в Українських Карпатах та вважається гідрологічним пам’ятником природи.
Водоспад в смт. Кобилецька Поляна. Висота його сягає 6 метрів. Він знаходиться в мальовничих околицях смт. Кобилецька Поляна, урочищі Пігов. Це гірська місцевість, тому і влітку і взимку тут дуже гарно.
Водоспад в с. Ділове знаходиться на одному з основних шляхів виходу на вершину гори Поп Іван Мармароський (1936 м.н.р.м.) із села Ділове вздовж потоку Білий, висота його сягає близько 4 метрів.
Красу гірських природних озер нашого краю важко описати словами.
Радимо побувати хоча б на одному з них, адже в Рахівському районі їх є 10.
Апшине́ць – високогірне озеро в межах Рахівського району льодовикового походження, лежить на висоті 1487 м над р. м., на північних схилах головного хребта масиву Свидовець, на схід від гори Трояска. Входить до складу Апшинецького заказника. З озера бере початок річечка Апшинець, яка впадає в Чорну Тису. Озеро живиться переважно водами струмка, що впадає в нього із західного боку, північно-західна частина зайнята осоково-сфагновим болотом.
Дно озера рівне, мулисте, біля берегів трапляються валуни. Взимку озеро замерзає. У його водах живуть лише окремі види мікроскопічних ракоподібних.
Живиться переважно атмосферними опадами, безстічне. Вода прозора, слабо мінералізована.
Ми маємо гордитися красою наших водних ресурсів та підвищувати екологічну обізнаність щодо проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, адже кожна краплина має значення. Здоров’я генофонду будь-якої нації залежить від екології, зокрема водних ресурсів як ключового фактору, тож наше завдання – зберегти чисту воду для наступних поколінь.