На часі – підготовка до безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків на території Закарпаття

У п’ятницю, 26 грудня, у Закарпатській ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Михайла Рівіса відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю керівників обласних управлінь водних ресурсів, ДСНС та служби автомобільних доріг.
Про готовність до пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків на території області, а також комплексного плану дій у 2015 році доповів начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак.
«Обстежено технічний стан всіх 1168 гідротехнічних споруд та 637 водних об’єктів області, – поінформував Володимир Петрович. – Відтак, потенційно-небезпечними залишаються гідротехнічні об’єкти, на яких не завершено у повному обсязі відбудовчі роботи через недофінансування заходів державної Програми «Тиса». Підготовлено до роботи всі 30 стаціонарних насосних станцій осушних систем та 25 пересувних насосів та мотопомп».
Під час виступу головний «водник» краю розповів, що 50 автоматизованих вимірювальних станцій АІВС Тиса забезпечує в режимі реального часу отримання даних для оперативного прогнозування паводків на річках області за допомогою спеціальних програмних комплексів та оперативного оповіщення.
«У межах доведеного фінансування виконано запланований поточний ремонт міжгосподарської мережі та ремонтно-доглядових робіт на суму 697 тисяч гривень. Об’єм виконаних земляних робіт з розчистки каналів осушних систем склав 101,2 тис.куб.м., відремонтовано 852 гідротехнічні споруди, – зазначив Володимир Чіпак. – В області створено 16 відомчих водогосподарських та 162 аварійних бригад місцевих рад, загальною чисельністю 123 та 1363 осіб. До роботи з пропуску підготовлено 32 одиниці водогосподарської техніки, 50 одиниць автотранспорту та 7 плавзасобів».
На водотоках визначено близько 80 ймовірних щорічних затороутворень льоду, які, у разі загрози підтоплення населених пунктів, повинні спільно розбирати підрозділи ДСНС з органами місцевого самоврядування, зауважив Володимир Чіпак.
Особливу увагу посадовець акцентував на тому, що внаслідок  незавершених робіт з реконструкції водозахисних споруд на р.Тиса, можливе виникнення катастрофічних надзвичайних ситуацій державного масштабу, які лише в низинній частині області призведуть до затоплення близько 30 населених пунктів Берегівщини, Виноградівщини та Іршавщини, не кажучи вже про можливі локальні ділянки в гірських районах.
Володимир Чіпак наголосив, що за останні два роки протипаводкові заходи в області з державного бюджету не фінансувалися, відповідно ні проектні, ні будівельні роботи не виконувалися. Тож, кредиторська заборгованість на сьогодні складає 15,4 млн.грн.
Упродовж 2014 року за рахунок коштів місцевих бюджетів виконано робіт з берегоукріплення та розчистки русел місцевих водотоків, збільшення їх пропускної здатності на суму 2,5 млн.грн. Водночас, на рахунках обласного, районних, сільських та міських рад краю знаходяться кошти в сумі 26 млн.грн., 9 млн.грн. з яких – за відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва та 17 млн.грн. – відшкодування за забруднення навколишнього середовища.
Заслухавши інформацію доповідача, Михайло Рівіс дав відповідні доручення, зокрема, РДА та МВК повинні забезпечити запаси пально-мастильних та інших необхідних матеріалів для оперативної ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій. А також – забезпечити готовність аварійних бригад, техніки, механізмів та автотранспорту міжрайонних управлінь водного господарства, аби задіяти їх у підтоплених населених пунктах.

 

Джерело інформації: www.carpathia.gov.ua


Поділитись: