Проведено плановий огляд річки Тиса та зустріч заступників Уповноважених Урядів України і Угорщини

Протягом 4-5 вересня 2013 року у межах виконання Угоди між Урядом України і Урядом Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах, на плавзасобах відбувся плановий спільний огляд берегової лінії та руслорегулюючих споруд р. Тиса, зокрема на українсько-угорських прикордонних ділянках Вилок – Бадалово та Саловка – Соломоново. Українську делегацію очолював заступник Уповноваженого Уряду України, начальник БУВР Тиси Володимир Чіпак. Окрім керівників та фахівців водогосподарської галузі, в огляді взяв участь директор Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак.

Угорську делегацію очолював заступник Уповноваженого Угорщини, директор Верхнє-Тисайської Дирекції водних справ Боднар Гашпар.

Сторони спільно оглянули стан берегової лінії та руслорегулюючих споруд на ділянці р. Тиса Вилок – Тужeр. Відзначили, що практично всюди поблизу берегових споруд, де відбуваються зсувні процеси та в районі повалених дерев продовжуються процеси замулення. Експерти відмітили, що при плануванні руслорегулюючих робіт, ще на етапі складання проектів варто включити 5-10 % від загальних витрат на подальші ремонтно-експлуатаційні роботи.

Під час огляду заступники Уповноважених Урядів Сторін також розглянули питання підготовки реалізації спільної українсько-угорської протипаводкової програми розвитку для басейну Верхньої Тиси, затвердженої на XVІІІ нараді Уповноважених Урядів. З цією метою Сторонами були розроблені проектні пропозиції, які можуть фінансуватись з фонду технічної допомоги організованого Дунайським Контактним пунктом м. Будапешт. З української сторони наразі до реалізації за рахунок технічної допомоги пропонується розробка робочого проекту по влаштуванню акумулюючого польдеру між смт.Вилок – с. Тисобикень або ж коригування робочого проекту «Реконструкція правобережної дамби р. Тиса на ділянці Вари-Бадалово».

За підсумками проведення огляду та зустрічі був складений та підписаний відповідний протокол.

 

599 переглядів