Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10:00 год. 5 квітня 2013 року
Минулої доби по області пройшли помірні дощі, на високогір’ї мокрий сніг 3-12 мм.
На більшості річок зберігалася підвищена водність з незначними коливаннями рівнів води від +28см до -33см.
На Тисі сформувалася чергова хвиля весняної повені за рахунок опадів, що відновилися ввечері 3 квітня з підвищенням рівнів води на ділянці В.Бичків-Хуст на 0,5-0,7 м з незначним виходом води на заплаву на понижених ділянках. Максимальні рівні на цій ділянці пройшли ввечері та вночі 4 квітня, на ранок 5 квітня відмічається повільне зниження до -10-15 см.
На даний час відбувається формування максимального рівня хвилі паводку на р. Тиса в смт.Вилок. Очікуваний максимальний рівень р.Тиса – смт.Вилок 5 квітня 210-240 см – в межах корінних берегів – без виходу на заплаву.
За прогнозом Закарпатського ГМЦ протягом 5-6 квітня по області очікується продовження помірних дощів.
На річках зберігатиметься підвищена водність з незначними коливаннями рівнів води. На р.Тиса-м.Чоп протягом 5-6 квітня очікується відновлення підвищення рівнів води на +0,4+0,8 м, утримання води на заплаві в межах міждамбового простору.
Протягом доби в нижніх течіях річок Боржава, Латориця та Стара очікується відновлення підвищення рівнів води на +10+30 см з утриманням значного шару води на заплаві. Можливі підтоплення:
– в нижніх течіях р.Боржава сільськогосподарських угідь сіл Заріччя, В.Ком’яти, автодороги Шаланки-В.Ком’яти, утримання значного шару води на заплаві;
– в нижніх течіях р.Стара сіл Зняцево, Андріївка.
На 10 годину 5 квітня на утримуються наступні ступені протипаводкового захисту:
– р.Латориця – м.Чоп 668см (-4 см) – ІIІ ступінь – вода утримується на заплаві в межах міждамбового простору,
– р.Тиса – м.Чоп 1116(-45) – ІI ступінь – вода на заплаві в межах міждамбового простору,
– р.Боржава- с.Верхні Ремети 554 (+10) – ІI ступінь – вода на заплаві в межах міждамбового простору.
– р.Стара- с. Зняцево 399 (+15) – І ступінь – вода в межах корінних берегів без виходу на заплаву.
– р.Тиса- с.Крива 254 (+66) – І ступінь – вода в межах корінних берегів.
– р. Пінія с. Поляна 126 (0) – І ступінь – вода в межах корінних берегів
В районі с. Стеблівка-Сокирниця Хустського району відбувся початковий вихід води р.Тиса на заплаву в понижених ділянках, підтоплено 60 га заплавних пасовищ.
В зв’язку з утриманням максимального рівня паводкової хвилі в низинній частині Латориці, продовжується перелив заплавної автодороги між селами Тисянка та Геївці Ужгородського району по довжині до 150 м шаром до 15 см, рух автотранспорту припинено.
За рахунок проведених Мукачівським МУВГ попереджувальних заходів (тампонажу шлюза та нарощенню гребеню дамби) а також в зв’язку зі зниженням рівнів, переливу вод р.Стара в районі с.Зняцево Мукачівського району не відбулося, вода на автодорогу Київ-Чоп не виходила, але в зв’язку з підйомом рівнів в р.Латориця та можливим підпором р.Стара проведені попереджувальні заходи залишаються актуальними.
На відкачці паводкового стоку працює 21 стаціонарна насосна станція Латорицької та Берегівської осушних систем. 9 насосних станцій підготовлені до роботи і будуть поступово включені до роботи при досягненні відповідного режиму рівнів. За добу насосними станціями перекачано до 3,0 млн м3 паводкових вод, з початку паводку перекачано 56,5 млн.м3. Пересувними насосними станціями перекачано 16800 м3 місцевого стоку.
Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків. В зв’язку з поступовим зниженням рівня води у водоприймачах розпочато регулювання рівнів води , відкрито на 5м3/с водовипуск 3 водосховища. У перед паводковий період проведено звільнення робочого об’єму водосховищ. Зараз відбувається акумуляція паводкового стоку, резерв рівнів до нормального підпертого горизонту становить до 0,2-0,6 м. Заакумульовано 18,44 млн.м3 паводкових вод.
В міждамбовому просторі р.Латориця утримується понад 62 млн. м3 паводкового стоку. За дамбами р.Латориці та греблями водосховищ, що перебувають у тривалому підпорі встановлено спостереження.
Всі служби БУВР Тиси та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до Положення про роботу в період паводків (встановлено цілодобове чергування, згідно схеми оповіщення повідомлено про загрозу розвитку паводкової ситуації), для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
Фотохроніка проходження паводку: