Міський голова вручив подяки працівникам водного господарства

22 березня – Міжнародний день води. З цієї нагоди Іршавський міський голова Віктор Симканинець вручив подяки за багаторічну роботу, професіоналізм та розвиток водного господарства в.о. начальника Берегівського міжрайонного управління водного господарства (МУВГ) Василю Турянину та його підопічним – провідному інженеру – гідротехніку відділу водних об’єктів та ТЕБ Івану Роману, провідному фахівцю з публічних закупівель Андрію Пауку та оглядачу гідротехнічних об’єктів Івану Кебелешу. Відзначив і просвітницьку діяльність серед школярів, опіку над річками громади Іршавку та Синявку, розчистку джерел тощо. До речі, водники прийшли з плакатом “Вода -це життя”.

За інформацією Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса (раніше – Закарпатський облводгосп), структурною одиницею якого є згадане Берегівське МУВГ, Україна є однією з найменш забезпечених водою серед країн Європи. У рік загальні запаси природної води протягом року складають 94 км3, з яких доступні для використання тільки 56 км3. Основна частина водних ресурсів припадає на річковий стік, 60% якого формується на території України, а решту води ми отримуємо від наших сусідів. Запаси прісних підземних вод в Україні ще менші – всього 27 км3. На одного жителя України припадає всього 1 тис. м3 води, для порівняння в Німеччині – 2 тис., в Польщі – 1,6 тис. Дуже відрадно, що для Закарпаття ця цифра сягає 7 тис. м. куб на одного мешканця.

У нашому краї, до речі, маємо близько 10 тис. річок (також дані БУВР Тиси), але тільки 4 з них мають довжину понад 100 км. Мова про найбільші річки області: Тиса, Латориця, Уж та Боржава, найбільшим озером є Синевир. Влітку річки стають маловодними, чимало з них міліють. Для затримання талих снігових вод і регулювання стоку на більшості річок в Україні створено водосховища, діють комплекси меліоративних систем, цілу низку магістральних каналів та великі зрошувальні системи, комплекси меліоративних систем (зокрема, й на Закарпатті)…Тому проблема води завжди є і буде актуальною.

Закликаємо всіх докластися до збереження й охорони водних ресурсів. Економте вдома воду, вчасно закривайте кран, не викидайте пляшку у річку, бо потічки, річки й озера – не смітник. Якщо ви побачили в лісі захаращене джерело, то не лінуйтеся очистити.

Не будьте байдужими, БЕРЕЖІТЬ ВОДУ!

Тут цікава інформація про те, що таке вода та її історію https://buvrtysa.gov.ua/newsite/?p=1324

Джерело інформації: Іршавська міська рада

132 переглядів