Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 19 червня 2024 року

 

Упродовж тижня по області утримувалася хмарна з проясненнями погода та мінлива хмарність, спостерігались опади у вигляді короткочасних дощів, 1-19 мм, місцями грози.

На початку тижня через добігання води з верхів’їв спостерігалось підвищення рівнів води в нижніх течіях Латориці та Тиси в межах корінних берегів: Латориця (м. Чоп) – на 74 см, Тиса (Вилок) – 50 см, Тиса (м. Чоп) – 163 см. На річках відбувались переважно зниження рівнів води.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства воднихресурсівУкраїнивід12.01.2024№ 7«Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

Сьогодні, 19 червня 2024 року,спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси спільно із спеціалістами Виноградівського МУВГ здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників у 9 (дев’яти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення Закарпатської області в обсязі більше ніж 100 м3/добута масивів поверхневих вод на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міждержавних угод з питань водного господарства на прикордонних водах між Урядом України та Урядами Угорської Республіки.

Перелік пунктів спостереження:

  • р. Тиса, 807 км., смт. Вилок, кордон з Угорщиною;
  • р. Тиса, 849 км., с. Крива, Хустський район;
  • р. Ріка, 1 км., м. Хуст, Хустський район;
  • р. Хустець, 1 км., м. Хуст, Хустський район;
  • р. Теребля, 54 км., с. Меришор, Хустський район;
  • Теребле-Ріцьке водосховище, 52 км., с. Вільшани, Хустський район;
  • р. Гашпарка, 8 км., нижче с. В.Копаня, Берегівський район;
  • к. Ботар, 50 км., с. Черна, Берегівський район;
  • р. Боржава, 32 км., с. Великі Ком’яти, Берегівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 з врахуванням вимог нормативних документів ( ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань якості  поверхневих вод басейну Тисиоприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: стан водних об’єктів, гідротехнічних споруд, ситуацію на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд, підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюють підрозділи  БУВР Тиси.

Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, зокрема й за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-ТИСА.

Упродовж тижня працювала одна насосна станція, перекачані 0,126 млн. м3. З початку року перекачані     37,552 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи: проводиться акумулювання та регулювання стоку. Упродовж тижня водовипуски водосховищ були закриті.

ГЕС на відомчих водосховищах відсутні.

 

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

73 переглядів