Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 12 червня 2024 року

Упродовж тижня по області утримувалася мінлива хмарність та хмарна з проясненнями погода, спостерігались опади у вигляді короткочасних дощів (1-14 мм, місцями – 16-53 мм), грози. Найбільш інтенсивні опади випали ввечері 10.06 у горах крайньої західної частини області (верхів’я р. Уж) – 97-98 мм (за даними автоматичного поста В.Березний 115 мм), що сформувало значний місцевий схиловий стік з підтопленням садиб. У верхів’ях р. Уж спостерігалось сходження селевих потоків.

На річках відбувались невеликі коливання рівнів   води. Через інтенсивні опади 10.06 на більшості річок спостерігались підвищення рівнів води амплітудою до 67 см, на р. Уж сформувався швидкоплинний дощовий паводок з підвищенням рівнів на 1,0-2,8 м в межах корінних берегів. Максимальні рівні на ділянці Жорнава – В.Березний пройшли вночі 11.06, уранці – біля с. Зарічево, у першій половині дня – біля м. Ужгород.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2024 № 7 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

11 червня 2024 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси спільно з фахівцями Мукачівського МУВГ здійснено відбір проб вод в 8 (восьми) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

  • р. Піня, 1 км, нижче с. Голубине, Мукачівський район;
  • р. Мала Піня, 0,2 км, с. Поляна, Мукачівський район;
  • р. Ждимир, 9 км, вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачівський район;
  • р. Веча, 0,2 км, с. Неліпино, Мукачівський район;
  • водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачівський район;
  • водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачівський район;
  • водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачівський район;
  • водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – паводковий та експлуатаційний: стан водних об’єктів, гідротехнічних споруд, ситуацію на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд, підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюють підрозділи  БУВР Тиси.

Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, зокрема й за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-ТИСА.

Упродовж тижня насосні станції не працювали. З початку року перекачано 37,426 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи: проводиться акумулювання та регулювання стоку. Упродовж тижня водовипуски водосховищ були закриті.

ГЕС на відомчих водосховищах відсутні.

І ст.: р. Уж (В.Березний) – 11.06,

р. Уж (с. Зарічево) – 11.06, р. Люта (с. Чорноголова) – 11.06;

ІІ ст.: р. Уж (В.Березний) – 11.06.

 

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

127 переглядів