Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 15 травня 2024 року

На початку тижня по області утримувалася хмарна з проясненнями погода, у середині та наприкінці тижня –  мінлива хмарність. Опади у вигляді дощу спостерігались на початку тижня, 1-14 мм, місцями 15-34 мм. У середині тижня подекуди пройшли короткочасні дощі, 1-5 мм.

Через опади на початку тижня на річці Тиса та деяких притоках спостерігались підвищення рівнів води на 1-52 см в межах корінних берегів (р. Тиса (Хуст) – 30 см, р. Тиса (Вилок) – 28 см, р. Тиса (Чоп) – 31 см, р. Боржава (В.Ремети) – 52 см). З середини тижня на річках області відбувались зниження рівнів води.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2024 № 7«Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

14 травня 2024 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси спільно з фахівцями Мукачівського МУВГ здійснено відбір проб вод у 8 (восьми) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

 • р. Піня, 1 км, нижче с. Голубине, Мукачівський район;
 • р. Мала Піня, 0,2 км, с. Поляна, Мукачівський район;
 • р. Ждимир, 9 км, вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачівський район;
 • р. Веча, 0,2 км, с. Неліпино, Мукачівський район;
 • водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачівський район;
 • водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачівський район;
 • водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачівський район;
 • Водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачівський район.

15 травня 2024 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси спільно з фахівцями Берегівського МУВГ здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників у 3 (трьох) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

 • р. Косино-Бовтрадський, 7 км, с. Косонь, Берегівський район;
 • р. Верке, 21 км, м. Берегово, Берегівський район;
 • р. Боржава, 7 км, с. Бене, Берегівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: стан водних об’єктів, гідротехнічних споруд, ситуацію на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд, підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюють підрозділи  БУВР Тиси.

Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, зокрема й за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-ТИСА.

Упродовж тижня працювала 1 насосна станція, перекачані 0,018 млн. м3. З початку року перекачано 37,395 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи: проводиться акумулювання та регулювання стоку. Упродовж тижня водовипуски водосховищ були закриті.

ГЕС на відомчих водосховищах відсутні.

 

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

50 переглядів