Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 17 січня 2024 року

Упродовж тижня по області утримувалась хмарна з проясненнями погода, спостерігались опади у вигляді мокрого снігу та снігу 1-7 мм, у горах місцями 8-12 мм (на Драгобраті до 26 мм).

На річках відбувались зниження рівнів води, у верхів’ях річок утримувались льодові явища.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 25.01.2023 № 18 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

16 січня 2024 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 8 (восьми) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення Закарпатської області в обсязі більше ніж 100 м3/добу; масивів, які перебувають під ризиком, на основі антропогенних впливів на якісний та кількісний стан та масивів поверхневих вод на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міждержавних угод з питань водного господарства на прикордонних водах між Урядом України та Урядами Угорської Республіки, Словацької Республіки.

Перелік пунктів спостереження:

  • р. Уж, дериваційний канал 1,2 км, м. Ужгород, питний водозабір;
  • р. Убля, 1 км, с. Малий Березний, кордон з Словаччиною;
  • р. Улічка, 1 км, с. Забрідь, кордон з Словаччиною;
  • р. Латориця, 65 км, перед м. Чоп, питний водозабір;
  • р. Тиса, 807 км, м. Чоп, кордон з Угорщиною;
  • р. Уж, 28 км, с. Сторожниця, кордон з Словаччиною;
  • р. Уж, 66 км, с. Дубриничі, Ужгородський район;
  • р. Уж, 40 км, с. Оріховиця, Ужгородський район.

Проби води масивів поверхневих вод з дотриманням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР на виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017  № 45 для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод.

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний та паводковий: стан водних об’єктів, гідротехнічних споруд, ситуацію на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд, підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюють підрозділи  БУВР Тиси.

Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, зокрема і за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-ТИСА.

Протягом тижня працювали від 3 до 7 насосних станцій, перекачані біля 2,0 млн. м3. З початку року перекачані більше 9,334 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи: проводиться акумулювання та регулювання стоку. Упродовж тижня були відкриті водовипуски від одного до трьох водосховищ на 3-7 м3/с.

ГЕС на відомчих водосховищах відсутні.

ІІ ст. ППЗ: р. Латориця (м. Чоп) – 12-17.01;

ІІІ ст. ППЗ: р. Латориця (м. Чоп) – 10-12.01.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

245 переглядів