Інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10 год. 11 березня 2013 року

Протягом минулої  доби (переважно вночі з 10 на 11 березня) по Закарпатській області  пройшли опади в західній частині до 10 мм, в центральній та на сході – 14-20 мм.

На річках утримувалась  підвищена водність, відбувалось повільне зниження рівнів. В другій половині дня на річках східної частини області відновились незначні підвищення рівнів. На р.Тиса – смт.Вилок ввечері формується максимальний рівень в межах корінних берегів. На р.Тиса – м.Чоп рівень за день 10 березня підвищився на 1,6 м – в межах корінних берегів.

За прогнозом Закарпатського ГМЦ, протягом ночі 11 березня продовжаться дощі різної інтенсивності, на річках відбудуться підвищення рівнів ще на 10 – 40 см. На Тисі в районі м.Чоп продовжиться зростання рівня води за рахунок добігання паводкової хвилі з верхів”їв – у межах корінних берегів.

Аналізуючи метеорогічну ситуацію 8-10 березня за даними АІВС ТИСА та Закарпатського ГМЦ, найбільш інтенсивні опади пройшли по басейну Верхньої Тиси (східна частина області) . Тут за три доби випало до 75-92 мм дощу (р.Тиса-Рахів). По басейнах річок Тересва та Теребля опади склали 40-55 мм. Крім цого, на фоні потепління та дощів відбулося сніготанення в горах, де снігова складова у формуванні сніго-дощового паводку склала + 70 мм води в снігозапасах, що зберігалися в горах.

У зв’язку з продовженням дощів та сніготанення в горах, за рахунок чого на фоні підвищеної водності можливий подальший підйом рівнів на 0,1-0,5 м над поточними рівнями, а протягом 11-12 березня на р.Тиса-м.Чоп продовжиться підвищення рівня води за рахунок добігання паводкової хвилі з верхів”їв, можливий початковий вихід на заплави р.Тиси на ділянці с.Стеблівка – Сокирниця Хустського району, р.Боржави  на ділянці с.В.Ремети Іршавського району – с.Шаланки Виноградівського району, р.Латориці в м.Чоп – у міждамбовий простір.

На даний час введені І та ІІ (Чоп, р.Латориця; В.Ремети, р.Боржава) ступені протипаводкового захисту.

Всі служби БУВР Тиси та підвідомчих управлінь експлуатації працюють  відповідно до Положення про роботу в період паводків для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

В організації пропуску паводку задіяні 70 працівників експлуатаційних водогосподарських організацій, 6 одиниць мобільного насосно-силового обладнання, 10 одиниць техніки, необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю.

Магістральні канали осушних систем працюють на повний експлуатаційний переріз. Рівні в водоприймачах допускають проводити гравітаційний скид паводкових вод. При досягненні відповідних рівнів шлюзи будуть закриті, відвід паводкових вод буде проводитись насосними станціями.

На відкачці паводкового стоку працювало 6 стаціонарних насосних станцій Латорицької  та Берегівської осушних систем, перекачано за добу 318 400 м3. З початку року перекачано  25 339 000 м3.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації. Проводиться звільнення робочого об’єму водосховищ. Відкрито 2 водосховища на 2 м³/сек. Водовипуски готуються до повного закриття при досягненні відповідних рівнів у водоприймачах, для проведення подальшої акумуляції паводкового стоку.

Відділ ТЕБ та НС

 

336 переглядів