Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 13 вересня 2023 року

Протягом тижня на більшій частині території області утримувалась невелика хмарність без опадів, в кінці тижня на сході подекуди випав короткочасний дощ до 4 мм.

На річках області зберігались низькі межені рівнів води, на окремих постах рівні наблизились до найменших за багаторіччя.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 25.01.2023 № 18 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод», 12 вересня 2023 року, спеціалістами лабораторії моніторингу  вод  БУВР Тиси спільно із спеціалістами Мукачівського МУВГ здійснено відбір проб вод в 9 (дев’яти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

  • р. Піня, 1 км, нижче с. Голубине, Мукачівський район;
  • р. Мала Піня, 0,2 км, с. Поляна, Мукачівський район;
  • р. Ждимир, 9 км, вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачівський район;
  • р. Веча, 0,2 км, с. Неліпино, Мукачівський район;
  • р. Латориця, 103 км, м. Мукачево, Мукачівський район;
  • Водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачівський район;
  • Водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачівський район;
  • Водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачівський район;
  • Водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: стан водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановка на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд, підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, зокрема і за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-ТИСА.

Протягом тижня насосні станції не працювали. З початку року перекачано 39,059 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи: проводиться акумулювання та регулювання стоку. Водовипуски водосховищ були закриті.

ГЕС на відомчих водосховищах відсутні.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

135 переглядів