Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 01 лютого 2023 року

Протягом тижня по області утримувалась переважно хмарна погода, наприкінці тижня – хмарна з проясненнями, спостерігались опади у вигляді мокрого снігу та снігу, 1-9 мм.

На більшості річок відбувались зниження рівнів води, наприкінці тижня у верхів’ях річок сходу області спостерігались льодові явища. На р. Латориця – м.Чоп утримувалась вода на заплаві.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

01 лютого 2023 року спеціалістами лабораторії моніторингу  вод  БУВР Тиси спільно із спеціалістами Мукачівського МУВГ здійснено відбір проб вод в 9 (дев’яти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

  • р. Піня, 1 км, нижче с. Голубине, Мукачівський район;
  • р. Мала Піня, 0,2 км, с. Поляна, Мукачівський район;
  • р. Ждимир, 9 км, вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачівський район;
  • р. Веча, 0,2 км, с. Неліпино, Мукачівський район;
  • р. Латориця, 103 км, м. Мукачево, Мукачівський район;
  • Водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачівський район;
  • Водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачівський район;
  • Водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачівський район;
  • Водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 з врахуванням вимог нормативних документів ( ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань якості  поверхневих вод басейну Тиси оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – паводковий: стан водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановка на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд, підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, зокрема і за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-ТИСА.

Протягом тижня працювали від 7 до 10 насосних станцій. З початку 2022 року перекачано 19,642 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку. З 31.01 були відкриті водовипуски від двох до трьох водосховищ на 5 м3/с.

ГЕС на відомчих водосховищах відсутні.

ІІ ст. ППЗ: р. Латориця (м. Чоп) – 29.01-01.02;

ІІІ ст. ППЗ: р. Латориця (м. Чоп) – 25-28.01.

Берегівський район

Залишаються підтопленими сільгоспугіддя: в районах сіл Гать (Чорний Мочар) – 50 га, с. Бадів – 70 га.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій