Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10:00 22 січня 2023 року
р.Латориця м.Чоп
Гідрометеорологічна ситуація.
Минулої доби по області спостерігалась хмарна погода, місцями вдень пройшли незначні опади. На більшості річок продовжувались зниження рівнів води. На р. Боржава – с. В.Ремети зниження рівнів повільне, утримується вода на заплаві. На р. Тиса та р. Латориця, в районі м. Чоп продовжувалось поступове підвищення рівнів води, вночі на р. Латориця – м. Чоп сформувався максимальний рівень 717см над нулем поста, утримується високий шар води на заплаві міждамбового простору з підтопленням автодороги місцевого значення с. М.Геєвці – с. Тисянка (рівень небезпеки жовтий).
Протягом доби очікується мінлива хмарність, без опадів, на річках продовжиться зниження рівнів води. Утримається вода на заплаві з поступовим зниженням в нижніх течіях Боржави, Старої та Латориці. На р. Тиса – м. Чоп продовжиться невелике підвищення рівня води в межах корінних берегів.
Інформація про водогосподарську ситуацію та підтоплення.
Залишаються ступені протипаводкового захисту:
І ступінь: р. Тиса – м. Чоп;
ІІ ступінь: р. Стара – с. Зняцево;
ІІІ ступінь: р. Боржава – с. В.Ремети, р. Латориця – м. Чоп.
Водосховища осушної системи “Чорний Мочар” працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку.
Працювало 8 стаціонарних насосних станцій, за добу перекачано біля 1,0 млн. м3. З початку року перекачано біля 6 млн. м3.
Ужгородський район.
Спостерігається перелив автодороги місцевого значення с. М.Геєвці – с. Тисаагтелек.
Берегівський район.
Автодорога с. В.Ком’яти – с. Шаланки проїзд забезпечений, вода зійшла самопливом.
Підтоплені сільгоспугіддя: в районі с. В.Ком’яти – 400 га, в районі с. Кам’янське – 50 га, в районі с. Гать (Чорний мочар) – 100 га та Чорнотисівська сільська рада – до 20 га.
Хустський район.
В районі сіл Стеблівка та Сокирниця залишається підтоплено 12 га сільгоспугідь.
Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, у тому числі і за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС «ТИСА».
Працівниками БУВР Тиси ведеться спостереження на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд.
Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій