Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 28 вересня 2022 року

Протягом тижня по області утримувалась хмарна з проясненнями погода, спостерігались опади у вигляді дощу, на високогір’ї – дощу з мокрим снігом, 1-14 мм, місцями – 15-24 мм.

На річках області відмічалась підвищена водність з незначними коливаннями рівнів води. На р. Латориця біля м. Чоп фіксується добігання води з верхів’їв (підвищення рівня на 62 см) у межах корінних берегів.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод», 27 вересня 2022 року, спеціалістами лабораторії моніторингу  вод  БУВР Тиси спільно з фахівцями Мукачівського МУВГ здійснено відбір проб вод в 9 (дев’яти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

  • р. Піня, 1 км, нижче с. Голубинне, Мукачівський район;
  • р. Мала Піня, 0,2 км, с. Поляна, Мукачівський район;
  • р. Ждимир, 9 км, вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачівський район;
  • р. Веча, 0,2 км, с. Неліпино, Мукачівський район;
  • р. Латориця, 103 км, м. Мукачево, Мукачівський район
  • Водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачівський район;
  • Водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачівський район;
  • Водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачівський район;
  • Водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Цього тижня насосні станції не працювали. З початку 2022 року перекачано 8,676 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня був відкритий водовипуск одного водосховища на 5 м3/с.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: