Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 07 вересня 2022 року

Протягом тижня по області спостерігалась мінлива хмарність, яка чергувалась з хмарною з проясненнями погодою. 02-03 вересня пройшли дощі: на крайньому заході 1-15 мм, в центральній та східній частині 16-34 мм, місцями до 43 мм.

Унаслідок дощів на річках східної частини області відмічались невеликі підвищення рівнів на 11-25 мм, на ділянці с. Ділове – смт. В. Бичків р. Тиса підвищення склало 31-59 см у межах корінних берегів, на решті річок спостерігались незначні коливання, утримувались низькі рівні без суттєвих змін.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

06 вересня 2022 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси спільно з фахівцями Берегівського МУВГ та 07 вересня спільно з фахівцями Виноградівського МУВГ та Берегівського МУВГ здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 4 (чотирьох) та 8 (восьми) пунктах спостереження масивів поверхневих вод відповідно, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення Закарпатської області в обсязі більше ніж 100 м3/добу та масивів поверхневих вод на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міждержавних угод з питань водного господарства на прикордонних водах між Урядом України та Урядами Угорської Республіки, а саме:

 • р. Боржава, 32 км, с. Великі Ком’яти, Берегівський район;
 • р. Боржава, 7 км, с. Бене, Берегівський район;
 • р. Косино-Бовтрадський, 7 км, с. Косонь, Берегівський район;
 • р. Верке, 21 км, м. Берегово, Берегівський район;
 • р. Тиса, 807 км, смт. Вилок, кордон з Угорщиною;
 • р. Тиса, 849 км, с. Крива, Хустський район;
 • р. Ріка, 1 км, м. Хуст, Хустський район;
 • р. Хустець, 1 км, м. Хуст, Хустський район;
 • р. Теребля, 54 км, с. Меришор, Хустський район;
 • Теребле-Ріцьке водосховище, 52 км, с. Вільшани, Хустський район;
 • р. Гашпарка, 8 км, нижче с. В.Копаня, Берегівський район;
 • р. Косино-Бовтрадський, 7 км, с. Косонь, Берегівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 з врахуванням вимог нормативних документів ( ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань якості  поверхневих вод басейну Тиси оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Цього тижня насосні станції не працювали. З початку 2022 року перекачано 8,676 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня водовипуски водосховищ були закриті.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: