В Угорщині завершуються будівельні роботи в рамках реалізації проєкту SAFETISZA

Батарська меліоративна система знаходиться на Затисянщині, адмінстративно розташована на частині територій Берегівського району Закарпатської області та області Саболч-Сотмар-Берег Угорщини. Такі актуальні для цієї території проблеми, як негативні наслідки паводків, затоплення внутрішніми водами і засухи, застарілість компонентів системи та потреба у комплексній реконструкції є важливими для обох прикордонних районів.

З метою пом’якшення негативного впливу цих проблем водогосподарські організації БУВР Тиси і Верхнє-Тисайська Дирекція водного господарства об’єднали свої зусилля для впровадження інфраструктурних заходів на цій території в рамках реалізації проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур» SAFETISZA.

На угорській території з метою обводнення та збільшення пропускної спроможності каналів проєктом передбачені реконструкція магістральних каналів довжиною 6,7 км, реконструкція і будівництво гідротехнічних споруд (шлюз, донні пороги, переїзди, водомірний пост), влаштування асфальтового покриття на гребені правобережної дамби р. Тур, а також реконструкція локального центру протипаводкового захисту у с. Шонкад.

Наразі, угорський партнер Верхнє-Тисайська Дирекція водного господарства і, зокрема, Сотмарська територіальна дільниця водного господарства, завершує виконання запланованих інфраструктурних робіт на угорській території проєкту і готується до технічного прийому-передачі об’єктів від підрядника.


Довідка.

Проєкт SAFETISZA нагороджений грантом Європейського Союзу в рамках впровадження Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проєкт співфінансується Європейським Союзом.

Більше про проєкт: https://safetisza.buvrtysa.gov.ua/,  https://www.facebook.com/Safetisza/https://twitter.com/safetisza.

Більше про Програму: https://huskroua-cbc.eu/,  https://www.facebook.com/huskroua.cbc.

 

 

 

324 переглядів