Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 27 липня 2022 року

На початку тижня по області утримувалась ясна суха погода, наприкінці – мінлива хмарність, місцями спостерігались короткочасні дощі (1-11 мм).

На річках відмічались низькі рівні води літньої межені з незначними  зниженнями, на всіх річках області зберігався режим маловоддя.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод», 26 липня 2022 року, спеціалістами лабораторії моніторингу  вод  БУВР Тиси спільно із спеціалістами Мукачівського МУВГ здійснено відбір проб вод в 9 (дев′яти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

Перелік пунктів спостереження:

  • р. Піня, 1 км., нижче с. Голубинне, Мукачіський район;
  • р. Мала Піня, 0,2 км., с. Поляна, Мукачіський район;
  • р. Ждимир, 9 км., вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачіський район;
  • р. Веча, 0,2 км., с. Неліпино, Мукачіський район;
  • р. Латориця, 103 км., м. Мукачево, Мукачіський район;
  • Водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачіський район;
  • Водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачіський район;
  • Водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачіський район;
  • Водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачіський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, легких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Цього тижня насосні станції не працювали. З початку 2022 року перекачано 8,676 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня водовипуски водосховищ були закриті.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: