Відбулася нарада керівного складу органів управління та сил Закарпатської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту населення

6 лютого була проведена  нарада керівного складу органів управління та сил Закарпатської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту населення щодо підведення підсумків роботи у сфері цивільного захисту у 2012 році та визначення основних завдань на 2013 рік під керівництвом першого заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації, голови комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА Ігоря Свищо.

 

На нараді виступив начальник Басейнового управління водними ресурсами р. Тиса Володимир Чіпак, з доповіддю про хід виконання у 2012 році Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області та завдання щодо мінімізації можливих наслідків від паводків на 2013 рік.

Від зазначив, що на 2013 рік державним бюджетом на Протипаводковий захист області передбачено лише 35,5 млн.грн., що не дасть змогу навіть погасити кредиторську заборгованість за виконані в 2012 році роботи, яка складає 37,4 млн.грн.

За три останні  роки з намічених Програмою 744,8 млн.грн. фактично на її виконання з державного бюджету виділено (профінансовано)  146,2 млн.грн., що складає всього 19,6 %.

В доповнення до державної Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2006-2015 роки розроблена відповідна Регіональна Програма.

Замовниками виконання заходів Програми визначені органи місцевого самоврядування. Фінансування заходів Програми  передбачено за рахунок коштів, що надходять до місцевого бюджету у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. На 2012 рік було заплановано виконання заходів Регіональної програми на суму 3100,6 тис. грн., сума виконаних робіт складає 7108,7 тис. грн.

Як показали наслідки паводків, альтернативи забезпечення захисту населених пунктів області  -як виконання в повному обсязі заходів Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р.Тиси у Закарпатській області не має.

Саме завдяки її реалізації вдалось захистити від затоплення десятки населених пунктів області, а наявність сучасної автоматизованої системи моніторингу паводків дає можливість відслідковувати ситуацію на річках, моделювати варіанти розвитку паводку та своєчасно вживати організаційні та технічні заходи по попередженню та зменшенню негативних наслідків.

В доповіді було також представлено результати моделювання зон затоплення у випадку проходження паводків при рівнях 2001 року та вищих. За результатами аналізу ситуацій  БУВРом Тиси підготовлено пропозиції щодо мінімізації можливих наслідків на 2013 рік.

 

423 переглядів