Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 25 травня 2022 року

Протягом тижня по області утримувалась мінлива хмарність та тепла погода, 21-22.05 подекуди пройшли дощі (1-7 мм),  фіксувались окремі грози.

На річках відмічалось повільне зниження рівнів води. Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

Спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси 23 травня 2022 року спільно з фахівцями Берегівського МУВГ та 24 травня 2022 року спільно з фахівцями Мукачівського МУВГ здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 13 (тринадцяти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення Закарпатської області в обсязі більше ніж 100 м3/добу та масивів поверхневих вод на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міждержавних угод з питань водного господарства на прикордонних водах між Урядом України та Урядом Угорської Республіки.

Перелік пунктів спостереження:

 • р. Боржава, 32 км, с. Великі Ком’яти, Берегівський р-н;
 • р. Боржава, 7 км, с. Бене, Берегівський район;
 • р. Косино-Бовтрадський, 7 км, с. Косонь, Берегівський район;
 • р. Верке, 21 км, м. Берегово, Берегівський район;
 • р. Пиня, 1 км, нижче с. Голубине, Мукачівський район;
 • р. Мала Пиня, 0,2 км, с. Поляна, Мукачівський район;
 • р. Ждимир, 9 км, вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачівський район;
 • р. Веча, 0,2 км, с. Неліпино, Мукачівський район;
 • р. Латориця, 103 км, м. Мукачево, Мукачівський район;
 • водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачівський р-н;
 • водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачівський район;
 • водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачівський р-н;
 • водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 з врахуванням вимог нормативних документів ( ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) проби води передані до вимірювальної  лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук  та важких металів).

Всі результати вимірювань якості  поверхневих вод басейну Тиси оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Цього тижня насосні станції не працювали. З початку 2022 року перекачано 8,676 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня був відкритий водовипуск
одного водосховищ на  2 м3/с.

 

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: