Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 04 травня 2022 року

Протягом тижня по області утримувалась хмарна з проясненнями погода, вдень – тепла, вночі – прохолодна, спостерігались короткочасні дощі (1-7 мм), подекуди фіксувались грози.

На більшості річок відбувались зниження рівнів води. На р. Латориця в районі м. Чоп у другій половині дня 29 квітня пройшов максимум невисокої паводкової хвилі з верхів’їв.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

3 травня 2022 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 4 (чотирьох) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення Закарпатської області в обсязі більше ніж 100 м3/добу; масивів, які перебувають під ризиком, на основі антропогенних впливів на якісний та кількісний стан та масивів поверхневих вод на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міждержавних угод з питань водного господарства на прикордонних водах між Урядом України та Урядами Угорської Республіки, Словацької Республіки.

Перелік пунктів спостереження:

  • р. Това, 9 км, с. Баранинці, Ужгородський район;
  • р. Латориця, 87 км, с. Н. Давидково, Мукачівський район;
  • р. Стара, 17 км, с. Зняцево, Мукачівський район;
  • к. Чаронда – Латориця, 2 км, с. Червоне, Ужгородський район.

Проби води масивів поверхневих вод з дотриманням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР на виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 № 45 для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод.

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний та паводковий: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Цього тижня працювали 1-2 насосні станції. З початку 2022 року перекачано 8,412 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня був відкритий водовипуск
одного водосховищ на  2 м3/с.

І ступінь ППЗ: р. Латориця (м. Чоп) – 28.04-02.05.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: