Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 06 квітня 2022 року

Протягом тижня по області утримувалась нестійка хмарна з проясненнями погода, тепла на початку тижня змінилась на  прохолодну, спостерігались опади у вигляді дощу (1-10 мм), найбільш інтенсивні пройшли з 31 березня по 02 квітня (сумарна кількість опадів становила 20-46 мм, місцями – 52-77 мм). У другій половині тижня через похолодання спостерігались опади у вигляді дощу з мокрим снігом, мокрого снігу, на високогір’ї – снігу (1-9 мм).

У зв’язку з інтенсивними опадами 31.03-02.04 на річках області відмічались підвищення рівнів води:

  • на більшості річок на 1,0-1,5 м, переважно в межах корінних берегів;
  • в нижній течії річки Уж (м. Ужгород) на 2,5 м, з підняттям води на рівень корінних берегів;
  • на річці Боржава (с. В. Ремети) на 3,0 м, вихід води на заплаву та підтоплення заплавних сільгоспугідь;
  • на річці Тиса (м. Хуст) на 2,5 м, з виходом води на заплаву;
  • в нижній течії річки Латориця (м. Чоп) на 3,0 м через добігання води з верхів’їв, з виходом та утриманням води на заплаві міждамбового простору;
  • в нижній течії річки Тиса (м. Чоп) на 5,0 м у зв’язку з добігання води з верхів’їв, до рівня корінних берегів.

У другій половині ночі 02.04 дощі практично припинилися, що зупинило розвиток паводку. Під кінець доби 04.04 максимальні рівні пройшли на річках

Латориця та Тиса біля м. Чоп.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса з врахуванням умов воєнного стану забезпечує моніторинг поверхневих вод  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

5 квітня 2022 року, спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 4 (чотирьох) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення Закарпатської області в обсязі більше ніж 100 м3/добу; масивів, які перебувають під ризиком, на основі антропогенних впливів на якісний та кількісний стан та масивів поверхневих вод на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міждержавних угод з питань водного господарства на прикордонних водах між Урядом України та Урядами Угорської Республіки, Словацької Республіки.

Перелік пунктів спостереження:

  • р. Това, 9 км, с. Баранинці, Ужгородський район;
  • р. Латориця, 87 км, с. Н. Давидково, Мукачівський район;
  • р. Стара, 17 км, с. Зняцево, Мукачівський район;
  • к. Чаронда – Латориця, 2 км, с. Червоне, Ужгородський район.

Проби води масивів поверхневих вод з дотриманням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР на виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 № 45 для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод.

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – паводковий: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Цього тижня працювали 1-2 насосні станції. З початку 2022 року перекачано 6,944 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня були відкриті водовипуски
одного-двох водосховищ на  2-5 м3/с.

Введені ступені протипаводкового захисту:

01.04:

І ступінь: р. Уж (с. Жорнава, м. Ужгород), р. Ріка (смт. Міжгір’я), р. Тур’я (с. Сімер), р. Теребля (смт. Колочава);

ІІ ступінь: р. Пиня (с. Поляна), р.Уж (смт. В.Березний), р.Тур’я (с. Тур’я-Поляна), р.Люта (с. Чорноголова);

ІІІ ступінь: р. Уж (с. Зарічево).

02.04:

І ступінь: р. Ріка (смт. Міжгір’я), р. Теребля (смт. Колочава), р. Уж (смт. В.Березний, с. Зарічево, м. Ужгород), р. Тур’я (с. Т. Поляна), р. Пиня (с. Поляна), р. Боржава (с.Довге), р. Латориця  (м. Чоп);

ІІ ступінь: р. Тиса (м. Хуст), р. Мокрянка (с. Руська Мокра);

ІІІ ступінь: р. Боржава (с. В. Ремети).

03.04:

І ступінь: р. Тиса (м. Хуст);

ІІ ступінь: р. Латориця (м. Чоп);

ІІІ ступінь: р. Боржава (с. В. Ремети).

04.04:

І ступінь: р. Тиса (м. Чоп);

ІІ ступінь: р. Боржава (с. В. Ремети);

ІІІ ступінь: р. Латориця (м. Чоп).

05.04:

І ступінь: р. Тиса (м. Чоп);

ІІІ ступінь: р. Латориця (м. Чоп).

06.04:

ІІІ ступінь: р. Латориця (м. Чоп).

Річка Боржава, село  Великі Ком’яти

Інформація про надзвичайні ситуації, що трапилися, чи ліквідація яких була завершена у звітний період, з повним описом ситуації:

01.04 в районі  с. Калини Тячівського району, вище автодорожнього мосту, спостерігався інтенсивний розмив водами річки Тересва тіла лівобережної дамби, яка зазнала пошкоджень при проходженні січневого паводку  цього року. З метою недопущення подальшого руйнування дамби та переливу води проводились аварійно-невідкладні роботи щодо відведення паводкової хвилі та нарощення тіла дамби мішками з піском. Для виконання робіт було залучено: аварійна бригада села Калини (15 чоловік), аварійна бригада Тячівського МУВГ (4 чоловіка), ФОП Лавришин В.В, 2 од. техніки, засоби малої механізації,
1000 мішків аварійного запасу МУВГ.

01-03.04 у Берегівському районі:

  • біля сіл Кам’янське та Вільхівка спостерігалось підтоплення 95га заплавних сільгоспугідь, вода зійшла самоплином;
  • фіксувалось часткове підтоплення заплавної частини автодороги сполученням с. В. Ком’яти – с. Шаланки довжиною біля 50м, шаром до 10см та затоплення біля 30га сільгоспугідь, вода зійшла самоплином.

03.04 в Ужгородському районі спостерігалось підтоплення  заплавної автодороги с. Малі Геєвці –
с. Тисянка довжиною біля 200м, шаром до 20см, вода зійшла самоплином, проїзд автотранспорту забезпечений.

 

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

447 переглядів