Роботи з укріплення берега р.Тиса в рамках проєкту SAFETISZA

Минулого року під час обстеження берегової лінії р.Тиса було виявлено катастрофічний розмив берега внаслідок проходження сильного паводку у червні 2020 року на ділянці, яка розташована близько до лівобережної дамби р.Тиса поблизу с.Гетеня. Розмив несе загрозу руйнуванню дамби, реконструкція якої здійснюється в рамках Проєкту міжнародної технічної допомоги ЄС «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур» (Грантовий контракт № HUSKROUA/1701/LIP/003 від 13 серпня 2019 року).

З метою усунення розмиву була проведена процедура закупівель і за її результатами 5 листопада 2021 року укладений договір на виконання додаткових робіт по об’єкту «Реконструкція лівобережної дамби р.Тиса на ділянці с.Теково–с.Гетеня Виноградівського району Закарпатської області», які виконуються за рахунок коштів державного бюджету як дольова участь української сторони  у співфінансуванні проєкту.

Таким чином, на цій ділянці проводяться роботи з влаштування берегоукріплення лівого берегу річки Тиса на ділянці розмиву.

З метою проведення авторського нагляду, 23 листопада 2021 року спільно з головним інженером проєкту Надією Радченко (ПрАТ Укрводпроект) здійснений виїзд експертів проєкту на об’єкт, де проводяться роботи. За результатами огляду ходу будівництва встановлено, що роботи проводяться з дотриманням вимог державних будівельних норм та у відповідності до робочого проекту.

Станом на дату виїзду влаштовано:

  • кам’яних відсипів та призми упору загальним об’ємом 3000 м3;
  • кам’яних напівзагат загальним об’ємом 600 м3;
  • засипка розмивів гравійно – гальковим ґрунтом загальним об’ємом 5000 м3.

Наразі, через значний підйом рівня води в річці Тиса, виконання будівельних робіт призупинене. Підрядною організацією ПрАТ «Виноградівська ПМК-78» здійснюється завезення решти передбаченої робочим проєктом кількості каменю.

 

Довідка.

Проєкт SAFETISZA нагороджений грантом Європейського Союзу в рамках впровадження Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проєкт співфінансується Європейським Союзом.

Більше про проєкт: https://safetisza.buvrtysa.gov.ua/,  https://www.facebook.com/Safetisza/https://twitter.com/safetisza.

Більше про Програму: https://huskroua-cbc.eu/,  https://www.facebook.com/huskroua.cbc.

                                                              

Поділитись: