Робоча зустріч з угорським партнером проєкту SAFETISZA

13-14 вересня, згідно з планом виконання заходів, у м.Матесалка, Угорщина, відбулася чергова українсько-угорська робоча зустріч експертів у рамках впровадження проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур» SAFETISZA.

Приємно було цього разу зустрітися партнерам у традиційному форматі і поспілкуватися віч-на-віч. Українську сторону представляли менеджер проєкту, начальник відділу міжнародного співробітництва та міжнародних проєктів Марина Скраль і експерти БУВР Тиси, угорського партнера – координатор проєкту в Угорщині, керівник Сотмарської територіальної  дільниці водного господарства з Угорщини Антал Луідорт з колегами.

На початку зустрічі партнери обмінялися інформацією щодо стану реалізації заходів проєкту на відповідній території. В Україні практично завершуються роботи з реконструкції лівобережної дамби річки Тиса на ділянці між селами Теково та Гетеня, заплановано додаткові роботи з влаштування берегоукріплення через пошкодження, завдані минулим паводком, триває підготовка до будівництва Протипаводкового центру у с.Тисобекень, закуплено експлуатаційне обладнання.

В Угорщині проведено тендерні процедури на виконання будівельних робіт, укладено договори і наразі тривають  роботи з влаштування асфальтового покриття гребеню дамби. Також розпочалося будівництво шлюза на р.Паладь території проєкту. Вже виконано роботи з будівництва системи мікрохвильового зв’язку Центру з протипаводкового захисту в с.Шонкад та введено її в експлуатацію. Восени заплановано розпочати роботи на гідротехнічних спорудах з метою перерозподілу водних ресурсів у спільній Батарській меліоративній системі.

Значну увагу під час зустрічі експерти приділили обговоренню підготовки і подачі звітних документів за другий рік впровадження проєкту для аудиторської перевірки витрат і подання на розгляд Спільного технічного секретаріату через електронну систему Interreg+, інших поточних питань.

Важливою частиною зустрічі стала практична частина, учасники відвідали місця будівництва, зокрема, влаштування покриття гребеня правобережної дамби р.Тур і будівництва шлюза на р.Паладь біля українсько-угорського кордону.

 

Довідка.

Проєкт SAFETISZA нагороджений грантом Європейського Союзу в рамках впровадження Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проєкт співфінансується Європейським Союзом.

Більше про проєкт: https://safetisza.buvrtysa.gov.ua/,  https://www.facebook.com/Safetisza/https://twitter.com/safetisza.

Більше про Програму: https://huskroua-cbc.eu/,  https://www.facebook.com/huskroua.cbc.

 

 

 

475 переглядів