Проведення планового огляду станцій системи АІВС “Тиса”

Одним з напрямків діяльності БУВР Тиси є забезпечення надійності функціонування спільної українсько-угорської автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи моніторингу паводкової ситуації АІВС – “Тиса”. Основними елементами системи є автоматизовані вимірювальні станції. Саме гідрологічні та метеорологічні  показники станцій використовуються для складання оперативних прогнозів.

Минулого тижня, 25-27 серпня, спеціалістами відділу експлуатації АІВС – «Тиса» та ГІС, для забезпечення сталої та безперебійної роботи системи, проведено плановий огляд та профілактично-налагоджувальні роботи автоматизованих станцій частина яких розташована на берегах річок області.

Профілактично-налагоджувальні роботи виконані на 11 гідрометеостанціях та 3 метеостанціях:

  • промивка колодязів та підводних труб на гідрометеостанціях;
  • очистка та перевірка роботи датчиків рівня води;
  • очистка та перевірка роботи системи датчика опадомірів;
  • профілактичні роботи електрообладнання;
  • оглянуто гідротехнічну частину станцій;
  • здійснено необхідний поточний ремонт обладнання.

У рамках реалізації проекту «Створення транскордонної мережі моніторингу якості води в басейні Верхньої Тиси з подальшим розвитком і модернізацією спільної угорсько-української гідрографічної телеметричної системи (TiszaMonitorNet)», спеціалістами обстежено теперішний стан території та місць будівництва нових гідрометеостанцій на р. Мокрянка (с.Руська Мокра), р.Вича (с.Неліпино). Також обстежили автоматизовано-вимірювальну станцію «Тячів» на р. Тиса у м.Тячів, яка підлягає реконструкції та модернізації. В результаті чого прийняті відповідні рішення, які будуть враховані при впроваджені проекту.

 

Довідково.

У травні місяці цього року Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса (БУВР Тиса) розпочало реалізацію проєкту під назвою «Створення транскордонної мережі моніторингу якості води в басейні Верхньої Тиси з подальшим розвитком і модернізацією спільної угорсько-української гідрографічної телеметричної системи (TiszaMonitorNet)» у рамках програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Добросусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проєкт впроваджуватиметься за партнерства Верхнє-Тисайської Дирекції водного господарства (Угорщина) та має на меті реконструкцію і розширення існуючої мережі споруд спільної українсько-угорської автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи «Тиса» з обох боків кордону задля вчасного попередження та реагування на надзвичайні ситуації пов’язані з якістю та кількістю води шляхом вдосконалення системи моніторингу на верхній ділянці р. Тиса. Забруднення річок є ключовою екологічною проблемою у регіоні Верхньої Тиси. У випадку транскордонних річок захист якості води є спільним завданням країн, які зазнають впливу забруднення.

Серед цілей проєкту можна виділити наступні:

  • Істотно покращити моніторинг якості води в басейні Верхньої Тиси шляхом створення мережі нових станцій моніторингу якості води для отримання більш точної кількісної інформації про поширення забруднення води;
  • Забезпечити постійне спостереження в режимі реального часу за виявленням плаваючих комунальних відходів, деревини та льоду шляхом розробки/встановлення системи камер моніторингу якості води в басейні Верхньої Тиси;
  • Сприяти більш ефективному реагуванню на надзвичайні ситуації із забруднення річок в басейні Верхньої Тиси шляхом створення системи раннього попередження з питань якості води.

555 переглядів