Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 14 липня 2021 року

У період з 07 по 14 липня по області утримувалась тепла погода. Спостерігались опади у вигляді короткочасних дощів (1-17 мм), місцями значних (18-24 мм), подекуди випав град. У другій половині дня 10 липня в верхів’ях Верхньої Тиси та Ужа пройшли сильні короткочасні зливи, сума опадів склала 40-60 мм.

Під час інтенсивних опадів  10 липня на річках Чорна та Біла Тиса, на р. Тиса (м. Рахів) сформувалося швидкоплинне підвищення рівня води на 0,7-2,0 м. Вночі паводкова хвиля просувалась ділянкою м. Рахів-м. Хуст знижуючись по амплітуді в межах корінних берегів. Під ранок  11 липня максимальний рівень пройшов місто Тячів (амплітуда підвищення – 1,3 м), увечері – смт. Вілок (амплітуда підвищення – 0,9 м). Вранці 12 липня на р. Тиса (м. Чоп) сформувався максимальний рівень  (амплітуда підвищення – 0,55 м).    Станом на 8:00 14.07.2021 на річках області відбувається зниження рівнів.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод», наказу Державного агентства водних ресурсів України від 31.03.2021 № 233 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» 13 липня 2021 року спеціалістами Мукачівського МУВГ з дотриманням правил особистої безпеки в умовах карантину, здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 8 (вісьмох) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

  • р. Піня, 1 км, нижче с. Голубинне, Мукачівський р-н;
  • р. Ждимир, 9 км, вище с. Вовчий, питний в/з, Мукачіський район;
  • р. Веча, 0,2 км, с. Неліпино, Мукачіський район;
  • р. Латориця, 103 км, м. Мукачево, Мукачіський район;
  • водосховище Форнош, с. Форнош, Мукачіський район;
  • водосховище Мочила, с. Пістрялово, Мукачіський район;
  • водосховище Бабічка, с. Залужжя, Мукачіський район;
  • водосховище Роман Потік, с. Горбок, Мукачіський район.

Проби води масивів поверхневих вод з дотриманням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Дністровського БУВР на виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 № 45 для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод.

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

На протязі тижня насосні станції осушної системи не працювали. З початку 2021 року перекачано 112,48 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня були відкриті від одного до  двох водовипусків водосховищ на 1-5 м3/с для звільнення об’єму регулювання.

На Андріївському водосховищі проведений спуск води.

Інформація про надзвичайні ситуації, що трапилися у звітний період:

У другій половині дня 10 липня під час інтенсивних короткочасних злив (40-60 мм) у Рахівському районі сформувався значний місцевий та схиловий стік, через захаращення русел місцевих потічків та водовідвідних канав відбулося швидкоплинне підвищення рівнів води, що призвело до підтоплення дворогосподарств, житлових будинків та автомобільних доріг.

У смт. Ясіня було підтоплено 120 дворогосподарств та 76 житлових будинків по вул. Стебний (вода зійшла самоплином), а також 8 дворогосподарств та 3 підвальні приміщення житлових будинків по вул. Грушевського, проводилась відкачка води силами підрозділів ДСНС (75 ), 3 дворогосподарства в урочищі Лопушанка (вода зійшла самоплином), 10 дворогосподарств по вул. Криворівня (вода зійшла самоплином),  пошкоджено 300 м асфальтованої дороги, 4 км грунтової дороги та підмито опори 5 автомобільних мостів по вул. Стебний (відновлюється дорожнє покриття, проїзд забезпечений), пошкоджено берегоукріплення р. Стебний (очищено від намулу та деревини русло р. Стебний завдовжки 25 м, триває укладка каменю для укріплення зруйнованих берегів).

Відбулось підтоплення автошляху Н 09 «Мукачево-Рогатин-Львів» протяжністю 30 м шаром води 30 см, поблизу смт. Ясіня. Проїзд відновлено.

У с. Лазещина було підтоплено 19 дворогосподарств, 17 житлових будинків та 2 підвальні приміщення (проводилась відкачка з підвальних приміщень силами підрозділів ДСНС, 21 ).

У с. Богдан було пошкоджено дорогу місцевого значення (35 м) ,проїзд забезпечений однією смугою руху.

У с. Луги було підтоплено 25 дворогосподарств та 3 житлових будинків (вода зійшла самоплином).

На даний час  над ліквідацією наслідків негоди працюють підрозділи Головного управління ДСНС області, енергетики, працівники лісового та мисливського господарства й військовослужбовці Національної гвардії та місцеві жителі.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: