Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 30 вересеня 2020 року

За період з 23 по 30 вересня 2020 року по області утримувалася мінлива хмарність з проясненнями, спостерігалися короткочасні дощі, найбільшої інтенсивності  26-27.09 – 14-30 мм місцями сильні до
51 мм та 29-30.09 – 4-14мм, в центральних та східних районах 17-42 мм. У наслідок сильних опадів на річках відбулись підвищення рівнів води на 60 – 83 см, в межах корінних берегів.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 24.06.2020 № 587 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» фахівцями лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси з дотриманням нормативних вимог щомісячно здійснюється моніторинг поверхневих вод у басейні річки Тиси та транспортується до вимірювальної лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Дністровського БУВР на виконання вимірювань забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 № 45 «Про затвердження Переліку забруднюючих речовин для визначення хімічного стану масивів поверхневих і підземних вод та екологічного потенціалу штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод».

З дотриманням правил особистої безпеки в умовах карантину фахівці лабораторії проводять інструментально-лабораторні вимірювання хімічних та фізико-хімічних показників якості поверхневих вод.

Результати вимірювань проб поверхневих вод оприлюднюються в онлайн-системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – повсякденний:

– контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Насосні станції не працювали.

З початку 2020 року насосними станціями сумарно перекачано 14,043 млн.  внутрішнього стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації та режимів роботи. Водовипуски водосховищ закриті.

 

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: