Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 17 червня 2020 року

За період з 10 по 17 червня 2020 року по області утримувалась  нестійка тепла погода, пройшли короткочасні грозові дощі 7-15мм, місцями значні локальні зливи 23 – 54мм, грози, шквали, місцями град.

На річках та водотоках на фоні підвищеннях водності  та коливання рівнів в межах 0,5 м формувались та проходили  невисокі паводкові хвилі в межах корінних берегів без виходу води на заплави:

– на Верхній Тисі та верхів’ях приток +0,3+1,1 м.

– на р.Тиса, ділянці Тячів-Вилок води на +0,5+2,0 м

– на р.Тиса – м.Чоп на + 2,05м, без виходу води на заплаву.

В місцях проходження сильних злив відбувались швидкоплинні підвищення рівнів на місцевих водотоках та водовідвідній мережі населених пунктів.

В місцях проходження сильних злив відбувалось формування значного місцевого та схилового стоку з підтопленням понижених місць, особливо в населених пунктах, внаслідок захаращення русел потічків та водовідвідній мережі населених пунктів.; утворення локальних селів та зсувів перезволоженого ґрунту

Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод», наказу Державного агентства водних ресурсів України від 10.01.2020 №21 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» сьогодні,

16 червня 2020 року спеціалістами Виноградівського та Мукачівського МУВГ із суворим дотриманням правил особистої безпеки в умовах карантину, здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 10 (десяти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

  1. р. Тиса, 849 км., с. Крива, Хустський район;
  2. р. Ріка, 1 км., м. Хуст;
  3. р. Хустець, 1 км., м. Хуст;
  4. р. Репинка, 1 км., вище с. Репинне, Міжгірський район;
  5. р. Ждимир, 9 км., вище с. Вовчий, Свалявський район, питний водозабір;
  6. р. Пиня, 1 км., нижче с. Голубине, Свалявський район;
  7. п. Солотвинський, 8 км., с. Нижнє Солотвино, Ужгородський район;
  8. р. Боржава, 32 км., с. Великі Ком’яти, Виноградівський район;
  9. р. Сальва, 22 км., с. Букове, Виноградівський район;
  10. р. Тиса, 807 км., смт. Вилок, кордон з Угорщиною.

Проби води масивів поверхневих вод з дотриманням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009 передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Дністровського БУВР на виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 № 45 для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод.
Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України.

Режим діяльності – експлуатаційний та паводковий:

контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

16/06/2020 включена до роботи одна насосна станція №3 Латорицької осушної системи . За добу перекачано – 12 900 м3 води. З початку 2020 року насосними станціями сумарно перекачане 12,483млн. м3 внутрішнього паводкового стоку. Всі 30 стаціонарних насосних станції готові до роботи та будуть включені на перекачування внутрішнього стоку по мірі досягнення небезпечних рівнів у водоприймачах.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку.

В рамках пропуску сезонного зливового паводку для звільнення об’єму регулювання 16/06 відкрили водовипуск одного водосховища на 2 м³/сек., інші водосховища залишаються закриті.

Виконується гравітаційний скид по каналах осушних мереж поверхневого стоку з меліоративних систем у р.Тису та р.Латориця.

Ступені протипаводкового захисту не вводились.

Надзвичайні ситуації на водних та гідротехнічних об’єктах не відбувались.

В той же час, в місцях проходження сильних злив за рахунок
значного місцевого та схилового стоку:

– вдень 16 червня о 16 год. 25 хв., після сильної локальної зливи за рахунок інтенсивного силового стоку на потічку Лубнянський пройшов швидкоплинний підйом рівнів, паводковим потоком зруйновано міст в с.Лубня Великоберезнянського району на автодорозі, яка веде до пункту пропуску Лубня-Волосате на кордоні з Польщею;

– 16.06.20120р в наслідок сильних зливових дощів, о 20:00 к. ч в с. Верхнє Водяне по вулиці Шевченка гахівського району сформувався сильний місцевий стік потічка Стримба в результаті якого підтоплені дворогосподарства.

– 16.06.2020р в с. Великий Бичків по вулиці Духновича Рахівського району сформувався місцевий  стік потічка Млинівка в результаті якого сталося захаращення підмостового отвору в районі школи, підтоплені дворогосподарства на двох вулицях. Аварійною бригадою проведені роботи по розчистці підмостового отвору та русла Млиновиці від сміття та сухостою, що дозволило скинути воду.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

 

 

833 переглядів