Топ 3 наймальовничіших озер Закарпаття, які вразять вас своєю красою

Закарпаття  – край мінеральних і термальних вод, стрімких потічків й чарівних водопадів, гірських озер і природних джерел. Срібна Земля наближена до неба, а води Закарпаття – то очі Господні. Недарма  ж Бог наділив цю землю дивовижно мальовничими краєвидами річок та озер. І сьогодні ми покажемо Вам три найкрасивіших озера, які є справжніми перлинами природи Закарпаття. Цей вибір є суб’єктивним, можливо хтось з Вас надає перевагу іншим, не менш мальовничим озерам краю. Кожне з озер красиве по-своєму. Головне ж покликання  – зберегти їх для наших нащадків.

ТОП 1 # ОЗЕРО СИНЕВИР

Село Синевирська Поляна, Міжгірський район, Закарпатська область

Саме Синевир називають найкрасивішим озером не тільки Закарпаття, й  нашої країни. Мальовничі карпатські пейзажі та романтика легенд роблять цю пам`ятку природи справді неповторною. “Води Синевиру прозорі, наче дівочі сльози. Кажуть, їх виплакала молода Синь у тузі за коханим Виром” – розповідає легенда про походження озера. Спокійний та глибокий Синевир (найбільша глибина досягає 22 м), що синіє своїми водами між зелених смерек, називають Морським оком Карпат.

ТОП 2 # ОЗЕРО НЕСАМОВИТЕ

Рахівський район Закарпатської області

Високогірне озеро Несамовите, розташоване у гірському масиві Чорногора, має містичну славу. Існує безліч карпатських легенд про вічнохолодні води, в які «не можна кидати каміння» і купатись в них. Водойма, що є зовсім неглибокою (не більше 1,5 м) “витягнута” у довжину до 88 метрів. Вражень від знайомства із надзвичайно красивим озером додає й мальовнича природа гірських вершин і долин, що розкинулись довкола чарівними карпатськими пейзажами.

ТОП 3 # ОЗЕРО БРЕБЕНЕСКУЛ

Рахівський район Закарпатської області

Найбільш високогірне озеро України лежить на дні льодовикового кару на схилі гори Гутин-Томнатик. Протягом року слабкомінералізована вода Бребенескула залишається кришталево чистою і прохолодною (хоч вважається найтеплішою зі всіх озер Чорногірського хребта). З  озера Бребенескул витікає річка з такою самою назвою. Довкола озера – найчистіше гірське повітря та дивовижна карпатська природа, де на зелених вершинах квітнуть азалії й крокуси, а Говерла майже поряд….

Відеоматеріали використані з YouTube каналу: Телевсесвіт

Поділитись: