Водоспад Давір– подарунок природи закарпаттю !

Водоспад Давір в Лумшорах входить в число тих водних об’єктів, які роблять Закарпаття таким приємним, унікальним і привабливим. Адже навіть володіючи такою цікавою історією, чудовою архітектурою і такою колоритною культурою, все ж найбільшим надбанням і гордістю Закарпаття є дивовижна краса природних водних об’єктів. Одним з найцікавіших і мальовничих водоспадів  Закарпаття, є водоспад  Давір.

Водоспад Давір ще знають під назвою поширеною в недалекому минулому як «Партизан» або «Червоний партизан». Вважається, що таку назву водоспад отримав за часів Радянського Союзу, але і зараз його дехто продовжує називати.

Однак місцеві жителі пам’ятають ще, як до цього він називався – «Давір». Примітно, що назва має також біблійні витоки: саме слово «Давір» володіє різними значеннями – від «святая святих» до «внутрішнє приміщення». Більш того, це слово єврейського походження може означати ту частину храму царя Соломона, де знаходився Ковчег Божий.

Так або інакше, точних даних про те, чому водоспаду привласнили таку назву, поки немає, як немає і точної висоти водоспаду, оскільки вона постійно змінюється одночасно з погодними та кліматичними змінами. В середньому висота водоспаду коливається від 4 до 6 метрів. З різних ракурсів водоспад Давір виглядає дуже по-різному, тому не дивно, що він став улюбленцем фотографів, яких приваблює його витонченість, плавність і потужний потік свіжості. Отож, пам’ятаймо історичну назву водоспаду та дбаймо про його збереження !

Поділитись: