Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 12 лютого 2020 року

За період з 05 по 12 лютого 2020 року по області відбулась зміна прохолодної погоди на вдень помірно тепло, вночі прохолодної без істотних опадів.  Наприкінці  тижня, 10-11.02,  спостерігались дощі, в горах мокрий сніг та сніг. Кількість опадів 4-15 мм, подекуди значні 17-26 мм.

На початку тижня на річках відбувались зниження рівнів води, відновлення льодових явищ, формування максимального рівня, за рахунок добігання паводкової хвилі, в нижній течіях р. Латориця, з утриманням води на заплаві, на р. Тиса – м. Чоп – без виходу води на заплаву.

Наприкінці  тижня за рахунок опадів на більшості річок відбувались підвищення рівнів води на 10-40см, в нижніх течіях р. Боржава – 60см.
Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до керівних документів лабораторія моніторингу вод БУВР Тиси здійснює діагностичний моніторинг в пунктах спостереження масивів поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення Закарпатської області в обсязі більше ніж 100 м3/добу, масивів поверхневих вод (референційні умови), масивів поверхневих вод, що належать до зон, які підлягають охороні, масивів поверхневих вод, які перебувають під ризиком, на основі антропогенних впливів на якісний та кількісний стан та масивів поверхневих вод на транскордонних ділянках, визначених відповідно до міждержавних угод з питань водного господарства на прикордонних водах. Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України.

За зимовим визначенням запасів вологи (зразки ґрунту відібрані з полів 8 лютого 2020 р.) у метровому шарі ґрунту в низині містилось 219 мм продуктивної вологи. В передгірних та гірських районах в півметровому шарі грунту містилось 98-174 мм продуктивної вологи.

Режим діяльності – паводковий з 02.02.2020:

– гідрологічна ситуація контролюється службами  БУВР р. Тиса

контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.

На протязі тижня періодично працювали 4-6 насосних станцій.  З початку 2020 року насосними станціями сумарно перекачано 3,694 млн. м3 внутрішнього стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації та режимів роботи.

Всі водосховища закриті.

Вводились ступені протипаводкового захисту:

І ступінь: р. Стара – Зняцево (06.02), р. Боржава – В.Ремети (07.02)

ІІ ступінь: р. Боржава – В.Ремети (06.02),  р. Латориця – Чоп (06.02, 10-12.02);

ІІІ ступінь: р. Латориця – Чоп (07-09.02) – вода на заплаві в міждамбовому просторі;

Залишались підтопленими :

В районі с.Стеблівка – Сокирниця Хустського району  – 20га. пасовища (06.02),  у Виноградівському районі   с. Дюла – 5га. пасовищ (06.02), с. Камянське  Іршавського району -270 га угідь (06-09.02).

На аварійно небезпечних ділянках ведеться спостереження.

Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитись: